Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/aranzujdom.pl/wordpress21811/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Nowoczesna kuchnia w zabudowie - wady i zalety rozwiązania - Aranżuj dom - mieszkaj dobrze!
  TRENDING

Nowoczesna kuchnia w zabudowie – wady i zalety rozwiązania

Spis treści

Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami i unikalnym stylem. Coraz popularniejsze stają się meble i sprzęty do zabudowy, szczególnie w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka. Kuchnia w zabudowie to niemal standard przy obecnym wykańczaniu mieszkania lub domu. Czy warto zdecydować się na taką aranżacje? Poznaj wady i zalety budowy nowoczesnej kuchni w zabudowie.

Stylowe i spójne wnętrza

Głównym powodem, dla którego kuchnie w zabudowie stały się tak popularne, jest możliwość zaaranżowania jednolitego i spójnego wnętrza w całym domu. Ma to szczególne znaczenie w zyskujących coraz większe zainteresowanie pokojach z aneksem kuchennym, bądź kuchnią otwartą na salon. Aby zachować wrażenie jednego stylu na całej przestrzeni meble kuchenne nawiązują do wystroju salonu. Dodatkowo wolnostojące sprzęty kuchenne zostają wbudowane w zabudowę meblową. Obudowane mogą zostać nawet drzwi lodówki czy zmywarki, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje elegancję i sterylność.

Czystość i harmonia w kuchni

Zabudowa w kuchni, poza wrażeniem wizualnym, gwarantuje także utrzymanie porządku i czystości w pomieszczeniu. Koniec z okruszkami spadającymi za blat szafek oraz zbierającym się kurzem pod lodówką. Większość sprzętów jest schowana i zabudowana eleganckimi szafkami, dzięki czemu kuchnia zyskuje wrażenie lekkości, a blat lśni czystością. Kuchnia do zabudowy pozwala wykorzystać niemal każdy centymetr pomieszczenia. Dzięki temu unikamy nieestetycznych szczelin, niezagospodarowanych kącików i zakurzonych szafek wiszących. Większa ilość szafek i półek pozwala również na ukrycie wszystkich sprzętów, które do tej pory nieelegancko eksponowaliśmy w kuchni – mioteł, mopa czy ociekacza na mokre naczynia.

Problematyczna wymiana mebli i sprzętów

Minusem, który może przemawiać na niekorzyść kuchni do zabudowy, jest kłopotliwa wymiana sprzętów lub mebli. O ile w przypadku wymiany pojedynczego zawiasu czy szuflady nie powinno być problemu, o tyle wymiana całej szafki lub blatu, będzie wymagała prawdopodobnie interwencji stolarza. Na pocieszenie warto jednak dodać, że kuchnie do zabudowy zazwyczaj wykonywane są z dobrej jakości materiałów, które przetrwają długie lata. Prawdopodobnie szybciej sami zapragniemy zmiany wizualnej pomieszczenia, niż dojdzie do uszkodzenia mebli.

A co z wymianą sprzętu? W przypadku większości z nich trzeba będzie odkręcić mocowania mebli, aby wyjąć urządzenie. Powinniśmy dać sobie radę i zrobić to samodzielnie, przy użyciu podstawowych narzędzi. Kupując nowy sprzęt należy jednak zwrócić uwagę na dokładne wymiary urządzenia. Lodówki, zmywarki czy piekarniki, nawet o standardowych rozmiarach, mogą różnić się szerokością o kilka centymetrów. Przed zakupem, należy dokładnie obliczyć miejsce, którym dysponujemy, lub dla pewności kupić sprzęt o takich samych parametrach.

Kuchnia w zabudowie – od czego zacząć?

Jeżeli szukasz pomysłu na wygląd kuchni sprawdź inspiracje w sieci, na stronach wnętrzarskich lub sklepach meblowych. Czytaj więcej o Aranżacja nowej kuchni z urządzeniami do zabudowy. tutaj https://stylowi.pl/mag/aranzacja-nowej-kuchni-z-urzadzeniami-do-zabudowy/. W internecie znajdziesz porady, jakie sprzęty są niezbędne w kuchni w zabudowie oraz inspiracje na kolorystykę pomieszczenia.

Projektując kuchnię do zabudowy zacznij od projektu oraz wyboru układu pomieszczenia. Wiele zależy od metrażu pomieszczenia oraz miejsca którym dysponujesz. Nowoczesne kuchnie najczęściej projektuje się na wzór litery „L”, w której szafki ustawione są na dwóch prostopadłych do siebie ścianach. Popularne są także kuchnie w „U” lub „G”, gdzie dodatkowo znajduje się barek. Możesz zdecydować się także na kuchnię z wolnostojącą wyspą, która będzie łączyć w sobie funkcje stołu oraz pojemnego blatu kuchennego.

Powiązane artykuły