Budowa domów modułowych – jak przebiega?

domki drewniane

Spis treści

Budowa domów modułowych to prosty sposób na wejście w posiadanie domu jednorodzinnego. Co więcej, nie wymaga wielu mokrych i ciągnących się długimi miesiącami prac, co pozwala zmniejszyć koszty całej operacji. Jak przebiega budowa domów modułowych?

Budowa domów modułowych – co warto wiedzieć na jej temat?

Budowa domów modułowych z każdym rokiem staje się w Polsce coraz popularniejsza. Wpływ na to ma wiele czynników. Jednym z nich są wciąż rosnące ceny materiałów budowlanych oraz roboczogodzin ekip murarskich. Duży popyt na fachowców, zestawiony z małą ich podażą tworzy przestrzeń do ciągłego podnoszenia cen, które inwestorzy z trudem już wytrzymują. Koszty wzniesienia domu jednorodzinnego tradycyjną metodą to nie jedyny argument przemawiający za tym, aby baczniej przyjrzeć się temu rozwiązaniu. Istotne jest również skrócenie czasu stawiania konstrukcji. Wynika to między innymi z łączenia gotowych, powstałych w fabryce modułów. Proces ten jest o wiele szybszy niż wylewanie fundamentów czy murowanie ścian. Krótszy czas to również optymalizacja wydatków związanych z opłacaniem fachowców. Technologia budownictwa modułowego jest powszechnie znana w krajach skandynawskich, ale także w Stanach Zjednoczonych. Dlatego też nie powinno się mieć z nią żadnych obaw. Domy modułowe są również łatwe w rozbudowie, gdy inwestorzy po kilku latach zapragną na przykład dobudować sobie kolejny pokój. To wygodne rozwiązanie, dające sporą dozę elastyczności. 

Producent konstrukcji drewnianych – Woodbros

Producent konstrukcji drewnianych – Woodbros to firma, która wyspecjalizowała się we wznoszeniu domów szkieletowych i modułowych. Zoptymalizowała szereg prac, dzięki czemu inwestor może liczyć na szybki montaż konstrukcji i możliwość cieszenia się z własnego domu. Bogate portfolio i opinie zadowolonych klientów mówią same za siebie. Oprócz domów całorocznych, które powstają na bazie prefabrykatów i są wykonane pod klucz, przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją domków letniskowych, stawianych na działkach rekreacyjnych. Na życzenie firma może zająć się również montażem więźby dachowej czy kompleksowym wykończeniem wnętrza. 

Powiązane artykuły