DIY

Zrób to sam! Albo sama. Albo może z dziećmi? Poznajcie najlepsze pomysły na własnoręcznie wykonane elementy wystroju domu albo wyposażenia ogrodu. Wspólnie spędzony czas i rozwijanie zdolności manualnych – czego chcieć więcej?

Rusztowania używane – jak ocenić ich stan techniczny?

Rusztowania używane cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich niski koszt oraz wysoką wytrzymałość. Nowoczesne modele stworzone są z solidnych materiałów, a potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty bezpieczeństwa. W jaki sposób więc ocenić dany produkt przed zakupem lub wypożyczeniem? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

ekologiczny dom

Jak uczynić swój dom bardziej ekologicznym?

Ekologia odgrywa w naszym życiu znaczącą rolę – coraz więcej osób regularnie segreguje odpady, korzysta z roweru zamiast samochodu czy redukuje na co dzień zużycie plastiku. Niemniej jednak okazuje się, że nasz dom możemy uczynić jeszcze bardziej ekologicznym, a zarazem ekonomicznym. W jaki sposób?

cylinder hydrauliczny

Czym cechują się cylindry hydrauliczne stosowane w podnośnikach i drabinach?

Maszyny dźwigowe, takie jak podnośniki i drabiny hydrauliczne to urządzenia, od których wymaga się dużej sprawności i wytrzymałości. Muszą także spełniać wysokie standardy dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego do ich budowy wykorzystuje się siłowniki hydrauliczne o odpowiednich parametrach. Przeczytaj, czym cechują się cylindry hydrauliczne stosowane w podnośnikach i drabinach.

dobor okien

Jak prawidłowo dobrać wymiar okien?

Okna to nieodłączny element każdego domu jednorodzinnego, mieszkania w bloku, lokalu usługowego, obiektu użyteczności publicznej oraz każdego innego budynku, w którym przebywają ludzie. Aby okna mogły pełnić swoją podstawową funkcję i doświetlać wnętrza naturalnym światłem muszą zostać odpowiednio dobrane. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak prawidłowo dobrać wymiar okien? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

kladzenie glazury

Glazura – jak poprawnie ją ułożyć?

Najlepszą decyzją jaką można podjąć przy konieczności położeniu glazury, to zgłoszenie się do fachowców. Warto jest wiedzieć, jak te osoby mają pracować, ale nikt nie jest ekspertem w każdej dziedzinie. W mniejszym stopniu jest to konieczne gdy mowa o jakimś mniej ważnym budynku, ale najczęściej chodzi o dom mieszkalny.

wlewka posadzki

Czym jest posadzka anhydrytowa?

Obecnie, rynek budowlany rozwija się bardzo szybko. Oczywiście, wiele osób nie do końca zna się na wszystkich jego aspektach. Jednym z najważniejszych jest zdecydowanie posadzka anhydrytowa, która ma właściwości samopoziomujące. Jednak czym tak właściwie jest taka posadzka? Jak wybrać najlepszą?