Dlaczego warto wybrać żaluzje zewnętrzne zamiast rolet? Doradzamy!

zaluzje zewnetrzne

Spis treści

Zarówno żaluzje fasadowe, jak i rolety elewacyjne stosowane są jako zewnętrzne osłony okienne, ale mają kilka kluczowych różnic pod względem swojej budowy oraz funkcjonalności. Jakie zalety mają żaluzje zewnętrzne?

Jak zbudowane są żaluzje fasadowe?

Żaluzje zewnętrzne, także określane jako żaluzje elewacyjne albo fasadowe, są rodzajem osłon zewnętrznych okien, które służą kilku celom.

Stosowane są one przede wszystkim do uzyskania większej prywatności, regulacji poziomu nasłonecznienia, redukcji temperatury, a także może mogą one spełniać dodatkowe funkcje dekoracyjne.

Żaluzje elewacyjne zbudowane są analogicznie do żaluzji wewnętrznych, czyli zawierają one lamele poziome, które połączone są ze sobą za pomocą linek. U góry żaluzje elewacyjne są wykończone za pomocą kasety, a z boków mogą być wyposażone w prowadnice.

Takie osłony okienne oferowane są w wielu wariantach pod względem ich kolorystyki, co powoduje, że można dobrać je do konkretnego budynku pod kątem jego architektury i własnego gustu.

Zalety żaluzji fasadowych – dlaczego warto je wybrać?

Żaluzje zewnętrzne oferują szeroką gamę zalet dla osób poszukujących osłon zewnętrznych okien. Dlaczego warto je wybrać?

  • Większa prywatność

Żaluzje tego typu zapewniają większą prywatność, zasłaniając widok pomieszczeń z zewnątrz. W zależności od ustawienia lameli można cieszyć się prywatnością w ciągu dnia bez ograniczania naturalnego światła.

  • Skuteczna ochrona przed słońcem

Żaluzje fasadowe zapewniają znakomitą ochronę przed słońcem oraz ochronę przed promieniowaniem UV, skutecznie blokując szkodliwe promienie i zmniejszając przenikanie ciepła do wnętrza.

  • Łatwa możliwość regulacji

Warto też wskazać, że żaluzje fasadowe zapewniają większą elastyczność w zakresie regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Możesz łatwo regulować położenie lameli za pomocą specjalnego paska lub uchwytu, aby kontrolować światło słoneczne i stworzyć pożądaną atmosferę we wnętrzu.

  • Stylowe wzornictwo

Żaluzje fasadowe są dostępne w różnych wzorach i kolorach, co pozwala wybrać opcję, która pasuje do architektury budynku i preferencji estetycznych kupującego. Mogą stanowić element dekoracyjny elewacji, jednocześnie spełniając swoją funkcję użytkową.

  • Prosty i szybki montaż

Warto też wskazać, że żaluzje elewacyjne mogą być bez problemów zamontowane na różnych elewacjach, na przykład można zamontować je bezpośrednio na ścianach zewnętrznych, ale również mogą być one wmontowane we wnękę okienną. To powoduje, że można stosować je w nowych i istniejących już budynkach.

Powiązane artykuły