TRENDING

Jak dobrać świece ozdobne do sypialni w stylu minimalistycznym?

swiece ozdobne

Spis treści

Sypialnia to pomieszczenie, w którym bez wątpienia spędzamy najwięcej czasu. Zwykle poświęcamy wiele uwagi na jej urządzenie. Nie powinno to nikogo dziwić. Pięknie zaaranżowane pomieszczenie sprawia bowiem, że możemy wypoczywać jeszcze efektywniej i lepiej. Z uwagą wybieramy więc łóżko, a także pościel. Jednak żadna sypialnia nie byłaby kompletna bez dodatków. Obecnie w każdym wnętrzu sypialnianym dominuje styli minimalistyczny. Jest on prosty i elegancki, a także dość harmonijny. Wobec tego jakie świece ozdobne warto dopasować do minimalistycznej sypialni?

Minimalistyczne świece ozdobne – jaki kształt?

Styli minimalistyczny we wnętrzach to przede wszystkim prostota w połączeniu z klasyczną elegancją. Właśnie dlatego tak chętnie decydujemy się na zaaranżowanie sypialni w ten sposób. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w minimalistycznej sypialni w dalszym ciągu nie może zabraknąć dodatków. Świece ozdobne są idealnym sposobem na to, by wprowadzić do wnętrza nieco przytulności i harmonii. Wśród świec ozdobnych do sypialni minimalistycznej, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te, o prostych i geometrycznych kształtach. Pamiętajmy jednak, by nie mieszać aranżacji wykonanej ze świec ozdobnych kwadratowych z tymi w kształcie trójkąta. Postawmy na jeden kształt, a kilka różnych rozmiarów. W ten sposób świece ozdobne stworzą niezwykle interesującą aranżację na sypialnianym parapecie lub szafce nocnej.

Jakie kolory świec ozdobnych do sypialni w stylu minimalistycznym?

Sypialnia minimalistyczna zwykle urządzona jest w odcieniach bieli, czerni oraz szarości. Z racji tego warto postawić na świece ozdobne utrzymane w tych samych barwach. Można zdecydować się na wykonanie kompozycji ze świec białych i czarnych. Niemniej jednak można również zdecydować się wykorzystanie świec ozdobnych dwukolorowych lub ze złotymi i srebrnymi dodatkami. Takie delikatne i połyskujące akcenty sprawią, że cała aranżacja będzie jeszcze bardziej wyrazista.

Świece ozdobne zapachowe – połączenie przyjemnego z pożytecznym

Świece ozdobne do sypialni minimalistycznej mogą wypełnić ją przepięknym aromatem. Warto więc zdecydować się na takie rozwiązanie. Wówczas każdorazowe zapalenie świecy sprawi, że w sypialni roztoczy się nasz ulubiony zapach. To z pewnością znacznie zwiększy komfort wypoczynku. Postawmy na świece ozdobne wykonane z wosku sojowego. Palą się one równomiernie i długo, a także nie wydzielają toksycznych substancji. Nasza minimalistyczna sypialnia z takimi świecami ozdobnymi, będzie naszą intymną twierdzą

Powiązane artykuły

Minimalny rozmiar – maksymalna moc

Rozwój technologii LED sprawił, że szeroko otworzyły się drzwi możliwości miniaturyzacji opraw oraz jeszcze precyzyjniejszego kontrolowania strumienia światła. Oprawy zaczynają emitować światło z ponadprzeciętną dokładnością, wprost proporcjonalnie do zmniejszających się gabarytów. Czy oznacza to,...

Read more