Jak wybrać krzesło laboratoryjne?

krzeslo dobrej jakosci

Spis treści

Praca w laboratoriach jest niezwykle wymagająca. Zwykle personel wykonuje swoje obowiązki w warunkach o mocno podwyższonym ryzyku. Mają oni bowiem na co dzień styczność z różnorodnymi substancjami, które jednocześnie są potencjalnym zagrożeniem zarówno dla zdrowia jak i życia. Nie da się ukryć, że najważniejsze staje się odpowiednie wyposażenie laboratorium. Musi być ono nie tylko odpowiednio trwałe, ale także i maksymalnie funkcjonalne. Musi ono znacznie ułatwiać pracę i sprawić, że będzie ona bezpieczniejsza. Każde laboratorium musi więc posiadać krzesło laboratoryjne. Jednak jak wybrać odpowiednie?

Krzesło laboratoryjne zapewniające mobilność

Należy mieć świadomość, że wybór krzesła laboratoryjnego wcale nie musi być aż tak wielkim wyzwaniem. Wystarczy jedynie nieco dokładniej przyjrzeć się temu, jak wygląda praca i jej organizacja w tego typu placówce. Na samym początku w oczy rzuca się przede wszystkim funkcjonalność. Pracownicy laboratorium muszą mieć zapewnioną możliwość do szybkiego i skutecznego przemieszczania się. Wobec tego krzesło laboratoryjne musi zostać wyposażone w kółka. Najlepiej, by były one wykonane z mocnego kauczuku, dzięki temu nie będą tracić stabilności na podłodze, której powierzchnia pokryta jest śliskimi płytkami. Co więcej takie kółka będą również odporne na zabrudzenia, a krzesło laboratoryjne stanie się o wiele bardziej higieniczne.

Odpowiednie materiały z jakich krzesło laboratoryjne zostało wykonane

Szukając krzeseł laboratoryjnych z pewnością natkniemy się na rynku na szereg różnorodnych modeli. Warto jednak wiedzieć, że krzesło laboratoryjne nie będzie wykorzystywane w tradycyjnych warunkach domowych. Będzie ono narażone na kontakt z różnymi chemikaliami, a także ze żrącymi środkami dezynfekującymi. Wobec tego krzesło laboratoryjne powinno być wykonane z niezwykle trwałych materiałów, które będą takie warunki dzielnie znosić. Odnosi się to zarówno do obicia jak i do wszystkich elementów wykonanych z tworzyw sztucznych czyli np. do podłokietników krzeseł laboratoryjnych. Dzięki temu będą one służyły przez długie lata.

Regulacja wysokości w krzesłach laboratoryjnych

Każdy pracownik laboratorium ma inną anatomię. To z kolei wymaga tego, by krzesła laboratoryjne można było dowolnie do nich dopasować. Wobec tego niezbędne staje się krzesło laboratoryjne, które umożliwia regulację wysokości, a najlepiej także i stopnia odchylenia. Wówczas pracownicy będą mieli również zapewniony odpowiedni komfort, a to z pewnością przełoży się efektywne wykonywanie obowiązków.

Powiązane artykuły