TRENDING

Jakie osłony okienne wybrać do przeszklonych ścian?

Spis treści

Przeszklone ściany prezentują się wyjątkowo efektownie. Najczęściej można je spotkać w nowoczesnych domach, w których stawia się na jak największą ilość światła w pomieszczeniach. Ponadto są one dominującym trendem w budownictwie biurowym oraz użytkowym. Takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń i niesie ze sobą wiele zalet. Aby zapewnić we wnętrzu więcej prywatności, konieczne okazuje się dobranie do nich odpowiedniej osłony.

Jak osłonić przeszklone ściany?

Na rynku spotkać można różne osłony do przeszklonych ścian. Wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji, ale także aranżacji panującej we wnętrzu. Osłony montuje się najczęściej do sufitu na specjalnie przygotowanych wysięgnikach. Co ważne, da się je podciągnąć aż pod sufit czy też zsunąć do jednego rogu, zapewniając sobie maksymalną ilość światła słonecznego we wnętrzu.

Takie produkty mogą być wyposażone w różne mechanizmy. Osłony są rozwiązaniem uniwersalnym, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Bogaty wybór ich kolorów i rodzajów sprawia, że idealnie odnajdą się w pomieszczeniu urządzonym w stylu nowoczesnym, skandynawskim, klasycznym czy industrialnym. Co ważne dostępne w sprzedaży systemy są łatwe do utrzymania w czystości.

Żaluzje, rolety i plisy do przeszklonych ścian

Do dużych przeszkleń sprawdzą się przede wszystkim żaluzje pionowe, jak i poziome. Modele pionowe obserwuje się w biurowcach, bankach czy placówkach medycznych. Wbrew pozorom takie produkty sprawdzą się też w domach i mieszkaniach. Co ważne, są wygodne w obsłudze i czyszczeniu. Ze względu na swoją konstrukcję nie przyciągają kurzu. Zastosowano w nich wygodny mechanizm obrotowo-przesuwny, który umożliwia całkowite albo częściowe zasłonięcie wnętrza. Żaluzje drewniane prezentują się gustownie i elegancko.

Modele poziome to propozycje uniwersalne, które odnajdą się w każdym pomieszczeniu. Są to produkty niezawodne i łatwe w obsłudze. Ciekawą opcją są też wolnowiszące rolety dzień noc, cenione zwłaszcza ze względu na swoją funkcjonalność i walory estetyczne. Właściciele nowoczesnych domów chętnie sięgają także po rolety zewnętrzne, czyli tak zwane modele elewacyjne. Produkty te stanowią skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi, hałasem, jak i spojrzeniami przypadkowych osób.

Najczęściej są one wykonane z poziomych, aluminiowych paneli, wyposażonych w wypełnienie termoizolacyjne. Takie osłony wyglądają elegancko i są równie proste w codziennym użytkowaniu. Jak jeszcze można osłonić spore przeszklenia? Ostatnią polecaną propozycją są plisy okienne (sprawdź je u producenta https://anwis.pl/pl/rolety-zaluzje-plisowane). Produkty te wyróżniają się karbowaną fakturą. Wyglądają ciekawie i dają estetyczny efekt.

Niezależnie od wyboru danego rozwiązania, należy pamiętać, aby tworzyło ono spójną całość z pozostałymi elementami wnętrza lub elewacją domu.

Powiązane artykuły