Na co zwracać uwagę wybierając hale magazynowe?

magazyn

Spis treści

Idealnie dopasowana hala magazynowa, przede wszystkim będzie w dobrej lokalizacji, jak również będzie posiadać adekwatną do naszych potrzeb przestrzeń. Warto również pamiętać o tym, aby koszty eksploatacji takiej hali nie były duże. W tym celu możemy zainwestować w budowę lub wynajem hali dobrze wentylowanej oraz izolowanej, posiadającej ekologiczne ogrzewanie.

Jaka hala magazynowa jest najlepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, głównie z uwagi na to, każda firma jest inna, prowadzi inny rodzaj działalności, funkcjonuje w zupełnie innych branżach. Z jednej strony mamy firmy, które potrzebują kompaktowych, niskich hal magazynowych, z drugiej zaś firmy, które potrzebują dużej powierzchni, w której będzie część produkcyjna i magazynowa.

Na szczęście hale magazynowe są bardzo uniwersalne, możemy więc wybrać dokładnie taką, która będzie odpowiadać biznesowi, który prowadzimy. Zwracajmy uwagę na:

– lokalizację oraz łatwy dojazd do hali,
– niedużą odległość między innymi magazynami,
– odpowiedniej jakości drogi,
– wysokość hali oraz jej powierzchnię magazynową,
– rodzaj śluz i bram,
– możliwość transportu autami specjalistycznymi czy ciężarowymi,
– możliwość wstawienia większych regałów magazynowych, wyposażenia hali tak, jak chcemy,
– ekologiczne ogrzewanie,
– sprawność wentylacji, klimatyzacji, ciągłą izolację.

Choć mimo rosnących cen materiałów budowlanych oraz usług, nie unikniemy znaczącego zmniejszenia kosztów budowy, to powinniśmy się skupić na tym, aby hala była tańsza w codziennej eksploatacji.

Jakie znaczenie mają konstrukcje stalowe w przypadku hal magazynowych?

Nowoczesne hale magazynowe są budowane w oparciu o zastosowanie właśnie takiego rozwiązania, jak konstrukcje stalowe. Tego rodzaju konstrukcje stanowią alternatywą dla hal tradycyjnych, które wznoszone były starymi metodami. Musimy pamiętać, że konstrukcja stalowa pełni rolę konstrukcji nośnej, na której to opiera się przede wszystkim poszycie dachu. Musi więc być wykonana zgodnie ze wszystkimi standardami.

Powiązane artykuły