TRENDING

Najmodniejsze pomysły na urządzenie salonu – trendy 2023

modny salon

Spis treści

Dobrze urządzony salon może być jedną z głównych wizytówek naszego domu czy mieszkania. Jest to jedno z tych pomieszczeń, które powinno być jak najbardziej reprezentacyjne, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne. Warto więc sprawdzić, jakie są obecnie największe trendy w aranżacji salonu, w tym jakich dokładnie dekoracji użyć, aby w pełni wykorzystać potencjał każdego wnętrza.

Urządzając poszczególne pomieszczenia w naszym mieszkaniu czy domu, należy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami, oczekiwaniami oraz tym, jakie możliwości posiadamy w tym zakresie. Wiele osób chce zaaranżować salon zgodnie z aktualną modą i rozwiązaniami polecanymi przez projektantów. Nie pozostaje więc nic innego, jak przyjrzeć się temu nieco bliżej!

Jak urządzić salon – sprawdzone sposoby

modne wnetrza

Do każdego projektu należy podejść w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę nie tylko to, co nam się podoba lub jest modne, ale także metraż oraz kształt salonu. W pomieszczeniu tym znajdą się ciężkie meble takie jak choćby kanapa, narożnik lub różnego typu zabudowa meblowa. W związku z tym należy dokładnie przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych elementów w taki sposób, aby nie trzeba było później niczego przestawiać. O ile bowiem możemy wymienić tapetę lub pomalować ścianę na inny kolor, o tyle przemeblowanie salonu może okazać się bardziej skomplikowanym zadaniem.

Największe trendy 2023 w aranżacji salonu

modne wnetrza

Tegoroczne trendy wnętrzarskie są bardzo zbliżone do tych, które obserwowaliśmy w ciągu kilku ostatnich sezonów. Wielu projektantów nadal stawia na minimalizm, multifunkcjonalność oraz eksperymentowanie z kolorami, fakturami czy materiałami. Jeśli chodzi o te ostatnie, świetnie sprawdzi się prawdziwe drewno, tekstylia z lnu czy wełny, a także plecionki. Wiele osób, chcąc przełamać nowoczesny design umieszcza w salonie drewniane meble, najlepiej z drugiej ręki. Oprócz stonowanych kolorów takich jak beże, szarości czy biel, można korzystać z palety bardziej intensywnych barw, w tym odcieni czerwieni, granatu, zieleni, a nawet żółci. Koniec końców, ma być nie tylko przytulnie, ale też gustownie, oryginalnie, a jednocześnie energicznie.

Jakie dekoracje wykorzystać w salonie?

modne wnetrza

Moda zatacza koło i obecnie bardzo popularna jest znów wszelkiego typu sztukateria ścienna czy nawet sufitowa. Na uwagę zasługują między innymi listwy ścienne, z kolei ciekawym akcentem, dzięki któremu salon w prosty i szybki sposób może zmienić swoje oblicze są fototapety. W tej chwili na rynku można znaleźć bardzo szeroki asortyment takich produktów, w tym fototapety z motywami roślinnymi, portretami, figurami geometrycznymi. W tym kontekście warto sprawdzić nie tylko wzór czy teksturę fototapet, ale przede wszystkim materiał, który może być odporny na wilgoć, uszkodzenia czy promieniowanie UV. Kolejną dekoracją ścienne, która od lat cieszy się zainteresowaniem projektantów i samych właścicieli nieruchomości są drewniane lamele, które sprawiają, że salon staje się przytulniejszy i nabiera wyjątkowego charakteru. Lamele nie tylko posiadają walory wizualne, ale przede wszystkim mogą być bardzo praktyczne, a świetnym tego przykładem są lamele akustyczne, które skutecznie wygłuszają dane pomieszczenie.

Powiązane artykuły