Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/aranzujdom.pl/wordpress21811/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Papa podkładowa – gdzie znajduje swoje zastosowanie? - Aranżuj dom - mieszkaj dobrze!
  TRENDING

Papa podkładowa – gdzie znajduje swoje zastosowanie?

budowa

Spis treści

Osoby z ograniczonym budżetem, które mimo wszystko chcą zrealizować swoje plany budowlane, powinny bliżej zainteresować się możliwościami, jakie daje papa podkładowa. Ten tani i łatwo dostępny materiał może poszczycić się właściwościami, które czynią go dobrym materiałem budowlanym.

Papa podkładowa – czym się charakteryzuje? Jakie są jej największe zalety?

Papa podkładowa stanowi bardzo popularny i często spotykany materiał budowlany, znajdujący zastosowanie jako hydroizolator w wielu konstrukcjach. Wśród licznych zalet związanych z użytkowaniem papy specjaliści z branży budowlanej wymieniają przede wszystkim niską cenę. W przypadku dużych budowli pozwala to znacząco ograniczyć koszty wydane na systemy hydroizolacyjne. Produkty te służą do izolacji balkonów i tarasów, ale też często wiat garażowych. Dużą zaletą papy podkładowej jest wytrzymałość na zerwanie, ale też doskonałe radzenie sobie z większymi obciążeniami. Ponadto papa jest odporna na rozdarcie przy użyciu gwoździa. Jest też nietrudna w montażu i dobrze sprawdza się, położona na dach o nieregularnym kształcie. Jednak ze względu na brak odporności na promieniowanie ultrafioletowe nie może być jedyną i końcową warstwą poszycia dachowego.

Sposób montażu papy podkładowej – co warto o nim wiedzieć?

Każdy producent materiałów hydroizolacyjnych mający w swojej ofercie papę podkładową może udzielić informacji na temat sposobu jej montażu. Mocowanie papy można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to przy użyciu gwoździ. Drugi odbywa się poprzez zastosowanie wysokich temperatur – poszczególne elementy zgrzewa się ze sobą. Należy pamiętać, aby uprzednio odpowiednio przygotować podłoże do instalacji papy podkładowej. Musi być ono równe, gładkie i suche, a także zagruntowane. Dopiero wtedy można przystąpić do niezbędnych prac. Łatwość montażu to argument, który przemawia za stosowaniem papy wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykonania systemu hydroizolacji budynku.

Powiązane artykuły