Plany na rok 2022 wśród poznańskich i wielkopolskich deweloperów

Spis treści

2022 rok z pewnością będzie pełen wyzwań. Ma na to wpływ szereg czynników, w tym oczywiście tych związanych z trwającą pandemią koronawirusa. Mimo niełatwej rzeczywistości, poznańscy deweloperzy mają swoje ambitne cele, które już zaczęli realizować. Na czym się skupią? W którą stronę konkretnie ukierunkują swoje działania? Szczegóły znajdują się w poniższej ankiecie deweloperskiej.

Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds sprzedaży i marketingu w spółce Agrobex

– W ostatnich latach, w każdym roku nasza spółka wprowadza na rynek nowe projekty. Już niedługo wystartujemy z nową inwestycją na terenie Szamotuł. Z kolei w Poznaniu rozpoczniemy duży projekt przy ulicy Unii Lubelskiej. Do oferty trafią także kolejne etapy inwestycji Kleszczewo Park oraz osiedla Cybińska w Swarzędzu. Ponadto konsekwentnie dbamy również o powiększanie naszego banku ziemi.

– W kontekście samych inwestycji dużą uwagę zwracamy na działania służące ochronie środowiska, w tym między innymi rozwiązania energooszczędne, czyli jak w naszym przypadku montaż paneli fotowoltaicznych. To jeden z naszych priorytetów na kolejne lata. Będziemy również konsekwentni w działaniach związanych z CSR, a nakierowaną na lokalną społeczność, w której funkcjonujemy, w której żyją nasi klienci i pracownicy.

Joanna Janowicz, wiceprezes Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich

– Ze względu na dynamicznie zmieniający się rynek nieruchomości, w szczególności deweloperski, przed Oddziałem Poznańskim PZFD kolejne wyzwania i sporo pracy. Stale rosnące wymagania względem budownictwa mieszkaniowego, zmiany przepisów, a także bariery administracyjne, wymagają od nas dużej aktywności. Z pewnością będziemy kontynuować prowadzone pod naszym patronatem szkolenia tematyczne i webinary, zarówno wewnętrzne, jak i otwarte. Cieszą się one rosnącym zainteresowaniem, również wśród firm deweloperskich niezrzeszonych w naszej organizacji. Planujemy także szereg spotkań z partnerami, przedstawicielami urzędów i administracji, m.in. w ramach Dialogu z Miastem Poznań. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, Poznań będzie w tym roku, we wrześniu, gospodarzem największego branżowego wydarzenia w kraju, ogólnopolskiego Kongresu Deweloperskiego, w którego organizację Oddział Poznański PZFD będzie zaangażowany. Nie zabraknie także nowych inicjatyw, udziału w kolejnych, jakże ważnych, akcjach społecznych i działaniach ekologicznych, o czym z pewnością będziemy na bieżąco komunikować.

Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji Sky Investments.

– Przed nami kolejny rok, który na pewno będzie tak samo intensywny, jak 2021. W najbliższych miesiącach skupiamy się na budowie osiedli Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn. Na Podolanach realizujemy IV etap inwestycji, a w nim szeregi H i I. W tym roku będzie wykonana duża część prac w 28 dwupoziomowych lokalach. Kontynuujemy budowę Nowego Gruszczyna. Aktualnie trwa realizacja I etapu projektu i będzie to łącznie 14 lokali. Ponadto projektujemy nową inwestycję składającą się z domów, na terenie Poznania.

– Spodziewamy się, że w bieżącym roku oczekiwania klientów i trendy nie zmienią się diametralnie. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się mieszkania dwupoziomowe i domy. Zainteresowanie nimi jest spore. Klienci nadal będą poszukiwać takich przestrzeni.

Powiązane artykuły