Producent trawy z rolki – jak wybrać najlepszą firmę?

trawa z rolki

Spis treści

Trawa z rolki to szybki i łatwy sposób na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej. Umieszczenie jej we właściwym miejscu jest bardzo proste. Decydując się na zakup trawy z rolki, należy wybrać dobrego producenta. Jak go rozpoznać? 

Czym charakteryzuje się dobry producent trawy z rolki?

Posiadacze przydomowych ogródków bardzo często mają trudności z wyhodowaniem ładnej trawy. Wymaga to sporego nakładu pracy. Należy przygotować glebę, użyźnić ją, odżywiać odpowiednimi nawozami i zasiać nasiona. Następnie przy odpowiednio dobranej pielęgnacji i regularnym podlewaniu po kilku tygodniach ogród się zazieleni. Jednak jakość trawy nie zawsze jest zadowalająca. Skorzystanie z trawy w rolkach jest o wiele łatwiejszym rozwiązaniem. Należy jedynie zwrócić uwagę na kilka kwestii. Producent trawy z rolki powinien przede wszystkim zadbać o odpowiednio skomponowaną mieszankę nasion wysokiej jakości. Pozwoli to uniknąć pojawiania się chwastów, a trawa będzie gęsto porośnięta. Ważne, żeby została wyhodowana odpowiednio wcześniej w specjalnie dostosowanych warunkach atmosferycznych. Prawidłowo dobrane podłoże jest równie ważne. Ułatwi to adaptację trawy do gleby w nowym miejscu. 

Gdzie najczęściej wykorzystuje się trawę z rolki?

Trawa z rolki jest najczęściej wybierana podczas aranżacji ogrodów. Przede wszystkim dlatego, że możliwy jest jej szybki montaż i natychmiastowy efekt wizualny. Jest również niezbędna podczas budowy obiektów sportowych, zielonych skwerów wokół budynków czy na osiedlach. Dzisiaj wielu deweloperów decyduje się na budowę zielonych dachów. Nowoczesne osiedla pełne są zabudowań i parkingów, brakuje więc miejsca do relaksu i wypoczynku. Inwestorzy niechętnie rezygnują z przestrzeni do zabudowy, dlatego wiele nowoczesnych osiedli posiada zieloną strefę na dachu. Aby ją wykonać, hurtownia zielonych dachów wykorzystuję dobrej jakości trawę w rolkach, czasami również krzewy i małe drzewka. Odpowiednio przygotowane podłoże zapewni komfort mieszkańcom i dodatkową izolację dla budynku. 

Powiązane artykuły