Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/aranzujdom.pl/wordpress21811/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Rogówka ogrodowa. Jak wybrać wygodny narożnik do ogrodu? - Aranżuj dom - mieszkaj dobrze!
  TRENDING

Rogówka ogrodowa. Jak wybrać wygodny narożnik do ogrodu?

ogrodowa rogowka

Spis treści

Wybór wygodnego zestawu mebli narożnych do ogrodu wymaga zwrócenia uwagi zarówno na wygodę, jak i funkcjonalność. Na co warto patrzeć przy poszukiwaniu takich mebli ogrodowych?

Rogówka ogrodowa – wymiary

Konieczne jest zmierzenie przestrzeni, w której zamierza się ustawić mebel. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno gabaryty mebli, jak i przestrzeń potrzebną do wygodnego poruszania się wokół nich.

Odpowiednia rogówka ogrodowa – https://hastegarden.pl/narozniki-ogrodowe.php nie powinna powodować efektu zagracenia przestrzeni, dlatego też nie może być ona zbyt duża. Jednocześnie nie powinna być też zbyt mała w zależności od potrzeb użytkowników.

Narożnik do ogrodu – liczba miejsc siedzących

Przy wyborze mebla trzeba wyznaczyć liczbę osób, które mają z niego korzystać. Trzeba zastanowić się, czy potrzeba większego zestawu, czy mniejszego.

Warto przy tym pamiętać, że narożniki ogrodowe mogą być łatwo uzupełnianie o inne meble. Wielu producentów oferuje meble w zestawach, dlatego do rogówki można dobrać odpasowane fotele, pufy.

Rogówka do ogrodu – wygoda

Poszukaj zestawów mebli narożnych, w których priorytetem jest wygoda, dzięki czemu będą one komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Warto wybrać rogówkę wyposażoną w poduszki. Jej siedzenia mają grube i wygodne poduszki wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nadają się do użytku na zewnątrz. Poszukaj wodoodpornych lub szybkoschnących poduszek.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, czy oparcia zapewniają odpowiednie podparcie i wygodę. Podłokietniki powinny znajdować się na wygodnej wysokości i zapewniać wystarczające podparcie dla maksymalnego relaksu.

Narożnik do ogrodu – materiały

Wybierz materiały, które są odpowiednie do użytku na zewnątrz i są wysoce odporne na warunki atmosferyczne. Najczęściej rogówka ogrodowa wykonana jest z materiałów takich jak:

  • Technorattan – meble z syntetycznej wikliny są lekkie, trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.
  • Aluminium – meble z aluminium są solidne i odporne na rdzę.
  • Stal – należy upewnić się, że metal ma wykończenie odporne na warunki atmosferyczne.
  • Drewno – warto wybrać rogówkę z materiałów naturalnie odpornych na warunki atmosferyczne. Drewno powinno być odpowiednio zabezpieczone lub regularnie konserwowane do użytku na zewnątrz.

Narożnik ogrodowy – estetyka

Warto w tym przypadku uwzględnić kolor, wygląd i ogólną estetykę mebli, upewniając się, że harmonizują one z otoczeniem.

Do wyboru są narożniki ogrodowe nowoczesne, rustykalne, tradycyjne czy loftowe, dlatego można dostosować je do wielu przestrzeni.

Narożnik do ogrodu – konstrukcja modułowa

Niektóre zestawy mebli narożnych mają konstrukcję modułową, co pozwala na zmianę układu elementów w celu dopasowania do przestrzeni i aktualnych preferencji.

Dzięki tej funkcji można bez problemów dostosować układ mebli, na przykład na spotkanie ze znajomymi albo do wypoczynku z rodziną.

 

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.
Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie
Tel.: +48 717345371, E-mail: 

Powiązane artykuły