Rośliny ozdobne jak sama nazwa wskazuje mają na celu stanowienie przede wszystkim ozdoby i nie mają większych walorów praktycznych w postaci na przykład jadalnych owoców. Wybór odpowiednich roślin ozdobnych potrafi być jednak dosyć trudny. Jak je odpowiednio wybrać i spersonalizować z ich pomocą ogród?

Jak dobrać odpowiednie rośliny ozdobne?

Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie dobrego sklepu ogrodniczego, który oferuje rośliny ozdobne w Pułtusku. Jest to niezwykle ważne, gdyż wybór dobrego sklepu ogrodniczego to gwarancja tego, że w naszym ogrodzie zasadzone zostaną zdrowe, silne i zadbane rośliny, które nie będą wymagały znacznie większej ilości opieki.

Gdy już wybraliśmy dobre centrum ogrodnicze w Wyszkowie pora na wybór samych roślin. Tutaj sytuacja robi się bardziej skomplikowana. Przede wszystkim trzeba zawęzić wybór do tych roślin, które poradzą sobie w naszym ogrodzie, czytaj są dopasowane do gleby, którą tam posiadamy oraz do klimatu panującego w danym miejscu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze roślin ozdobnych?

Właśnie wcześniej wspomniane dostosowanie roślin ozdobnych do warunków klimatycznych jest bardzo ważne. Powinny one posiada mrozoodporność pozwalającą na przetrwanie w strefie w której znajduje się ogród. W tej kwestii najtrudniej mają ogrody położone na przykład na wschodzie Polski.

Gdy mamy już pole roślin, które przetrwają w naszym ogrodzie pora na ich odpowiedni wybór pod względem walorów estetycznych. Najważniejsze jest to by wybrać różne rodzaje roślin. Dobry ogród to bowiem taki, który jest różnorodny, czyli zawiera zarówno drzewa, krzewy i byliny.

Całość warto zacząć od wyboru drzew, gdyż tworzą one swój własny mikroklimat w swojej okolicy. Następnie pora na krzewy, które zapewnią głębię bardziej poziomą i są zazwyczaj jedną z największych ozdób ogrodu. Same byliny to z kolei wypełnienie. Powinny one być subtelnie zastosowane tak by wypełniać ogród, ale też nie dokładać ogromu pracy, a ten jest często potrzebny przy dbaniu o byliny.

Dodaj komentarz