Na serwisy ogłoszeniowe każdego dnia trafiają setki ogłoszeń, przez co konkurencja w takich miejscach jest więc całkiem spora. Chcąc przebić się i wyróżnić na ich tle, trzeba się nieco postarać. Z naszą pomocą dowiesz się, jak napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości i trafisz nim do szerokiego grona potencjalnych klientów.

 

Na początek garść cennych informacji:

  1. Mieszkanie wymaga odpowiedniego przygotowania do sprzedaży lub najmu.
  2. Największym zainteresowaniem cieszą się przejrzyste ogłoszenia uwzględniające najważniejsze informacje z estetycznymi zdjęciami.
  3. Udostępnianie ogłoszeń w serwisach ogłoszeniowych, np. https://homefree.eu/pl jest łatwe i szybkie, a platforma prowadzi krok po kroku przez cały proces publikacji.

 

Zacznij od przygotowania podstawowych informacji

 

Postaraj się uwzględnić w opisie mieszkania wszystkie istotne informacje, które mogą zainteresować potencjalnego kupca lub najemcę. Wśród nich znajduje się m.in.:

Wszystkie te dane podaj w prosty i przejrzysty sposób, bez zbędnego koloryzowania i lania wody. Twoje ogłoszenie nie powinno być za długie, tak aby osoba nim zainteresowana mogła szybko i sprawnie znaleźć informacje, które ją najbardziej interesują. Trzymaj się przede wszystkim faktów i odstaw na bok sentyment.

 

Przedstaw największe zalety mieszkania i wspomnij o wadach

 

Zachęć osoby przeglądające ogłoszenia, przedstawiając oferowane mieszkanie w jak najlepszym świetle. Znajdź największe jego atuty i ubierz je w słowa. Jeśli mieszkanie jest nowocześnie urządzone i dobrze wyposażone, napisz, że jest tyle, co po remoncie i nadaje się od razu do zamieszkania. Jeśli znajduje się w dobrej lokalizacji – dodaj, że dojazd do każdego miejsca jest dobry i wszystko jest pod ręką.

Z drugiej strony nie ukrywaj na siłę wad, które prędzej czy później i tak ujrzą światło dzienne. Dlatego, jeśli mieszkanie nadaje się do generalnego remontu, koniecznie wspomnij o tym w ogłoszeniu. W przypadku mieszkań na sprzedaż może to być wręcz atutem, bo niektórzy szukają nieruchomości, które kupią taniej, a później wyremontują sobie po swojemu.

 

Zrób przyciągające uwagę zdjęcia

 

Nie da się ukryć, że to właśnie zdjęcia zawsze odgrywają najważniejszą rolę, a większość osób kupuje oczami. Zanim jednak obfotografujesz całe mieszkanie, posprzątaj je, podkreśl jego charakter i podnieś walory estetyczne. Gdy osiągniesz zamierzony efekt, zrób dobre zdjęcia, najlepiej w świetle dziennym, przy niezbyt ostrym słońcu. Pokaż każde pomieszczenie z dwóch perspektyw. Zwróć uwagę na kadrowanie – nie ucinaj mebli ani przedmiotów.

 

Dodaj zachęcający tytuł

 

Pozostaje Ci jeszcze wymyślić tytuł ogłoszenia, który skłoni zainteresowanych do zobaczenia go w całości. Pamiętaj, by trzymać się faktów i unikać przedstawiania swoich opinii. Łatwo jest bowiem przesadzić i uzyskać wprost odwrotny efekt od zamierzonego.

Tytuł powinien uwzględniać nawiązanie do metrażu, liczby pokojów lokalizacji czy aranżacji. Jeśli nie masz na niego pomysłu, zerknij na udostępnione w sieci ogłoszenia i zainspiruj się.

 

Udostępnij ogłoszenie w internecie

 

Gotowe ogłoszenie wystarczy jedynie dodać w wybranym serwisie ogłoszeniowym. Publikując je, musisz jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby trafiło do odpowiedniej kategorii. Na przykładzie serwisu HomeFree, mieszkanie przeznaczone do sprzedaży dodaj do kategorii Nieruchomości (tutaj: https://homefree.eu/pl/cat/nieruchomo-ci), następnie podkategorii Kupno-sprzedaż (tutaj: https://homefree.eu/pl/cat/kupno-sprzedaz).

Potem jeszcze raz upewnij się, czy aby na pewno wszystko dobrze zaznaczyłeś. W przeciwnym razie ogłoszenie nie zostanie znalezione przez samych zainteresowanych, a to znacząco zmniejszy Twoje szanse na jego sprzedaż.

Dodaj komentarz