Urządzając pokój dziecięcy, warto przyjrzeć się bliżej tapetom, które pełnią rolę niezwykle efektownej, ale też praktycznej dekoracji ścian. Tapety do pokoju dziecka na odpowiednim podkładzie są łatwe do utrzymania czystości i dobrze maskują wszelkie niedoskonałości powierzchni. Dla małego człowieka najważniejszy będzie jednak ich wygląd. Jakie tapety wybrać do pokoju chłopca?

 

pokoj dla chlopca

Urządzanie pokoju dla chłopca: od czego zacząć?

Urządzanie pokoju dla chłopca rozpoczynamy od wyznaczenia stref. Pod okno powinno trafić biurko, łóżko może znaleźć się pod przeciwległą ścianą lub obok, natomiast kącik do zabawy można zaplanować w dowolnym rogu pomieszczenia. Aby strefy zostały wyraźnie oddzielone, możemy wykorzystać tapety, które za pomocą kolorów i wzorów oddziałują na nasz nastrój. Jak urządzić pokój dla chłopca za pomocą takiego materiału dekoracyjnego? Najlepiej kierując się zasadą, że jasne kolory wspierają wyciszenie, a te wyraziste dodają energii.

tapeta dla chlopca

Jakie kolory do pokoju dla chłopca?

To mit, że dziecięca tapeta dla dziewczynki musi być różowa, a dla chłopca niebieska. Takie zasady już dawno nas nie obowiązują. Faktem jest natomiast, że podczas gdy większość starszych dziewczynek dba o porządek, chłopcom przychodzi to znacznie trudniej. Jeśli więc obawiamy się, że jasna, gładka tapeta szybko się zabrudzi i nie będzie dobrze wyglądać, wybierajmy tapety we wzory (wtedy mogą być nawet białe), tapety ciemne lub tapety kolorowe, które zamaskują ewentualne plamy po mazakach. Najczęściej, tapety do pokoju chłopca utrzymane są w odcieniach niebieskiego i zielonego, nieco rzadziej w tonach szarości i brązów.

 pokoj dla chlopca

Motywy przewodnie w pokoju chłopca.

Jakie tapety dla dziecka wybrać do pokoju chłopca? Oczywistym motywem wydają się wszelkiego typu pojazdy, samoloty czy rakiety kosmiczne. Na tym jednak nie kończą się chłopięce wzory. Dużą popularnością cieszą się również tapety w zwierzęta, zwłaszcza jeśli chodzi o pokój dla młodszego chłopca. Z kolei w pokojach nastolatków dominują tapety z postaciami z bajek, filmów i komiksów. Każdy rodzic wie, że „faza” na wybraną postać sprawia, iż dziecko chce otaczać się nią właściwie bez przerwy, stąd jej wizerunek na tapecie w pokoju zawsze podbija serce młodego człowieka.

pokoj chlopca tapeta

Tapety dla chłopca – najpopularniejsze wzory.

Jeśli nie wiesz, jaką tapetę do pokoju chłopca wybrać, przejrzyj najpopularniejsze wzory tapet i podejmij decyzję razem z dzieckiem. Wiele wzorów tapet do pokoju dziecka znajdziesz na https://4wall.pl/. Modne propozycje to nie tylko wspomniane już tapety z postaciami z bajek, ale również bardziej ponadczasowe tapety w zwierzęta – idealne do pokoju w stylu skandynawskim – oraz fenomenalne tapety kosmos z fluorescencyjnymi elementami. Taka dekoracja ścienna robi ogromne wrażenie w ciągu dnia, ale w nocy, po zgaszeniu świateł jest wręcz magiczna. Dużym zainteresowaniem cieszą się też tapety kolorowe, na przykład z dinozaurami. Ożywiają one stonowaną aranżację pokoju i nadają jej charakter. Warto pamiętać, aby przyklejać je na ścianę w kąciku zabaw, aby nie rozpraszały malucha, który próbuje zasnąć lub odrabiać lekcje.

Dodaj komentarz