Trawniki – dlaczego warto postawić na rolki?

sztuczna trawa

Spis treści

Prace ogrodowe nie należą do rzeczy najłatwiejszych. Nie mniej jednak każdy posiadacz ogrodu czy też działki, chce, aby tereny te wyglądały jak najlepiej. Nic w tym dziwnego, gdyż ogrody i działki kojarzą się z wypoczynkiem i relaksem, a nierzadko też są to miejsca różnych imprez i uroczystości. Osoby, które nie mają umiejętności i wiedzy na temat ogrodnictwa, mogą jednak liczyć na ciekawe ogrodnicze udogodnienia. Do takich udogodnień należy np. trawa sprzedawana w rolkach. To interesująca alternatywa dla trawników sianych w klasyczny sposób. W niektórych przypadkach trawa z rolki jest dużo lepszym wyborem. Czym charakteryzuje się trawa tego typu?

Trawniki w rolce – Najważniejsze cechy

Ogólnie rzecz biorąc, warto wpierw znaleźć dobrego producenta, który oferuje trawniki w Warszawie. Trawa kupowana w rolkach, na metry to ciekawa alternatywa dla osób, które nie mają tyle czasu, aby doglądać czy trawnik odpowiednio dobrze rośnie. Zasiewanie trawnika od podstaw jest często problematyczne, a szczególnie już, gdy mowa o terenach nieregularnych. Zaliczyć do nich można ukośne ukształtowanie terenu. Często w ich przypadku nasiona są wypłukiwane przez deszcz. Powoduje to brzydko wyglądające braki w trawniku. Trawa w rolce nie wykazuje takich przypadków. Dzięki niej w bardzo szybki sposób można zazielenić najróżniejsze tereny. Wykorzystuje się ją praktycznie wszędzie. Mogą być to ogrody, działki czy nawet i tereny miejskie. Producenci trawników najczęściej oferują ułożenie takiego trawnika na wskazanym przez klienta terenie. Sprawia to, że można się cieszyć ładną trawą w kilka chwil.

Jak wygląda pielęgnacja trawnika w rolce?

Warto wiedzieć o tym, że trawniki z rolki wymagają pielęgnacji, jednakże nie jest ona trudna. Nie potrzeba przy niej dużej wiedzy ogrodniczej. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym podlewaniu i koszeniu. Dużą rolę odgrywa też dobór nawozu. Należy go dobierać odpowiednio do pory roku. W kwestiach pielęgnacji najlepiej jest skonsultować się z producentem trawy w rolce.

Powiązane artykuły