Prace ogrodowe nie należą do rzeczy najłatwiejszych. Nie mniej jednak każdy posiadacz ogrodu czy też działki, chce, aby tereny te wyglądały jak najlepiej. Nic w tym dziwnego, gdyż ogrody i działki kojarzą się z wypoczynkiem i relaksem, a nierzadko też są to miejsca różnych imprez i uroczystości. Osoby, które nie mają umiejętności i wiedzy na temat ogrodnictwa, mogą jednak liczyć na ciekawe ogrodnicze udogodnienia. Do takich udogodnień należy np. trawa sprzedawana w rolkach. To interesująca alternatywa dla trawników sianych w klasyczny sposób. W niektórych przypadkach trawa z rolki jest dużo lepszym wyborem. Czym charakteryzuje się trawa tego typu?

Trawniki w rolce – Najważniejsze cechy

Ogólnie rzecz biorąc, warto wpierw znaleźć dobrego producenta, który oferuje trawniki w Warszawie. Trawa kupowana w rolkach, na metry to ciekawa alternatywa dla osób, które nie mają tyle czasu, aby doglądać czy trawnik odpowiednio dobrze rośnie. Zasiewanie trawnika od podstaw jest często problematyczne, a szczególnie już, gdy mowa o terenach nieregularnych. Zaliczyć do nich można ukośne ukształtowanie terenu. Często w ich przypadku nasiona są wypłukiwane przez deszcz. Powoduje to brzydko wyglądające braki w trawniku. Trawa w rolce nie wykazuje takich przypadków. Dzięki niej w bardzo szybki sposób można zazielenić najróżniejsze tereny. Wykorzystuje się ją praktycznie wszędzie. Mogą być to ogrody, działki czy nawet i tereny miejskie. Producenci trawników najczęściej oferują ułożenie takiego trawnika na wskazanym przez klienta terenie. Sprawia to, że można się cieszyć ładną trawą w kilka chwil.

Jak wygląda pielęgnacja trawnika w rolce?

Warto wiedzieć o tym, że trawniki z rolki wymagają pielęgnacji, jednakże nie jest ona trudna. Nie potrzeba przy niej dużej wiedzy ogrodniczej. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym podlewaniu i koszeniu. Dużą rolę odgrywa też dobór nawozu. Należy go dobierać odpowiednio do pory roku. W kwestiach pielęgnacji najlepiej jest skonsultować się z producentem trawy w rolce.

Dodaj komentarz