Urok drewna, trwałość gresów

Spis treści

Drewno to surowiec o niezaprzeczalnych walorach estetycznych i użytkowych. Jako materiał naturalny wnosi do wnętrz bezpretensjonalne piękno. Dodaje szlachetności i przytulności każdej stylizacji. Drewno, mimo swego uroku, może być narażone na uszkodzenia i zarysowania, a przy kontakcie z wodą czy wilgocią bezpowrotnie stracić na estetyce i trwałości, o czym doskonale wiedzą m.in. właściciele zwierząt domowych. Podłoga musi być mocna i trwała.

Drewnopodobne płytki gresowe to doskonała alternatywa dla drewna. Łączą jego unikalną urodę z funkcjonalnością współczesnych materiałów, a ich praktyczne zalety widoczne są w codziennym użytkowaniu. Płytki z dwóch serii z portfolio Opoczno, czyli Wood Concept oraz Grand Wood, efektownie oddają wygląd naturalnego surowca zarówno pod względem kolorystyki, rysunku słojów, jak i struktury. Co więcej, ich formaty nawiązują do tradycyjnych wymiarów drewnianych desek. Wszystko to sprawia, że płytki inspirowane estetyką drewna znakomicie prezentują się w domowych przestrzeniach, niezależnie od funkcji i metrażu. Świetnie wpisują się w rozmaite konwencje wnętrzarskie, zwłaszcza te, które stawiają na autentyczność i ponadczasowość. Jak stworzyć na ich bazie stylowe aranżacje? Oto przegląd inspiracji.

Styl boho – lekko, swobodnie, kontrastowo

Boho to prawdziwy hit ostatniego sezonu. Cechuje go naturalna lekkość i artystyczny sznyt. Jednym z głównych elementów stylu jest drewno. Niezwykle wdzięcznie komponuje się z nieodzownymi w tej estetyce makramami i plecionkami. Stanowi naturalne tło dla rattanowych mebli, bambusowych lamp  i kamionkowych wazonów. Świetnie łączy się z intensywnymi barwami oraz roślinami zielonymi. Atrakcyjną bazą projektu będę płytki drewnopodobne w głębokim, ciemnym odcieniu, który zapewni kontrast dla jasnych ścian, mebli i dodatków z naturalnych materiałów. Jednym spośród wielu odcieni płytek z serii Grand Wood i Wood Concept, który może uzupełnić aranżację boho będzie Passion Oak Chocolate. Gresy z tej kolekcji (15×89 i 22×89 cm) mają wyraźne usłojenie, które dodatkowo podkreśla intensywny kolor czekoladowego brązu. Rysunek szlachetnego dębu oraz przyjemna, lekko falująca struktura dodadzą charakteru i uroku. To doskonała recepta na urządzenie otwartej strefy dziennej, łączącej salon, kuchnią i jadalnię, utrzymanej w duchu naturalnej swobody charakterystycznej dla urokliwego boho.

Styl skandynawski: przytulna prostota w jasnych barwach

Powodów niesłabnącej popularności chłodnego stylu skandynawskiego nad Wisłą jest wiele. Polacy cenią typowe dla tej konwencji monochromatyczne barwy (głównie biel i szarości), kochają prostotę i funkcjonalność skandynawskich wnętrz, ale przede wszystkim fakt, że przytulności dodaje im drewno. W prostych, jasnych przestrzeniach rewelacyjnie zaprezentują się rozjaśnione deski drewnopodobne z serii Grand Wood i Wood Concept Opoczno. Na przykład inspirowana urodą subtelnego jesionu kolekcja Natural Ash. Ciepły odcień beżu i delikatny rysunek słojów będą przyjemnie harmonizowały z neutralną skandynawską stylistyką. Płytki dostępne są w dwóch formatach (15×90 i 20×90 cm), dzięki czemu podłogę można ułożyć na różne sposoby. Okładzina inspirowana jesionowymi deskami uwypukli klimat otwartej strefy dziennej. Jasne barwy, dekoracyjna oszczędność oraz duża ilość światła dziennego powiększą optycznie pomieszczenie. Dodatkowo, efekt wizualnego zwiększenia przestrzeni wypoczynkowej uzyskamy stosując te same płytki w salonie i na sąsiadującym z nim tarasie. Gresy z serii Wood Concept Opoczno są mrozoodporne, dlatego można stosować je na zewnątrz.

Powiązane artykuły