Drewno ma wiele zalet, które szczególnie cenimy jesienią i zimą – gdy spędzamy w domach więcej czasu niż wcześniej i potrzebujemy wyjątkowo przytulnej przestrzeni. To materiał naturalny, przyjazny człowiekowi, ciepły w dotyku. Dodatkowo drewno jest produktem ekologicznym –szczególnie, gdy pochodzi od dostawcy takiego jak DLH, a więc firmy, która wyróżnia się troską o stan lasów na świecie i sprowadza surowiec wyłącznie z certyfikowanych upraw.
Ale to nie wszystko. Dziś, gdy coraz ważniejsza jest dla nas personalizacja, indywidualizacja własnej przestrzeni, cenimy drewno także za jego niepowtarzalny rysunek słojów oraz piękne kolory. Łatwo dopasować je więc do potrzeb. Znaczenie dla kreacji wyjątkowej atmosfery dowolnego wnętrza – salonu, kuchni, sypialni czy łazienki – ma i to, że drewno świetnie komponuje się ze wszelkimi innymi materiałami stosowanymi do wykończeń, co pozwala wykorzystywać je zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i rustykalnych.
Nie ma przy tym wątpliwości, że naturalne drewno zawsze wysunie się na pierwszy plan, by odegrać we wnętrzu główną rolę. Jaką konkretnie? Mamy na to aż 10 pomysłów, których efektami domownicy będą się cieszyć przez okrągły rok. Oto one.
Spis treści
Pomysł 1. Nowe tło dla wnętrza
Chłodne miesiące roku trudno nazwać dobrym terminem na wielkie remonty. Ale na prace we wnętrzach – jak najbardziej! Należy do nich wymiana podłogi na drewnianą, zwłaszcza gdy zamiast surowych desek lub lameli, wykorzystuje się gotowe deski podłogowe lite albo warstwowe. Tego typu produkty pozwalają znacznie szybciej i łatwiej osiągnąć upragniony efekt, a przy tym dają gwarancję co do odcienia czy stopnia połysku, który przy lakierowaniu zawsze ma w sobie element niespodzianki. Nasza wyjątkowa propozycja na jesień i zimę (i na wszystkie chłodne ranki lub wieczory pozostałych pór roku) to podłoga Dąb Rustic – olejowana, 2-warstwowa. Aż chce się na niej stanąć bosą stopą!
Pomysł 2. Ciepła i piękna ściana
Podłogi drewniane zgodnie z nazwą układamy głównie na posadzce. Ale w naprawdę prosty sposób można z nich wykonać np. okładzinę ścienną. Wystarczy odpowiedni montaż i, dla pewności, obiegająca całość ramka, a przy większych płaszczyznach – dyskretne wkręty wprowadzane w pióro jednego elementu i osłaniane przez wpust sąsiedniego. Boazerie same w sobie są znów w modzie, a jeszcze mocniej wpiszą się w obowiązujące trendy, gdy sięgniemy po wzór jodełki francuskiej (np. w odcieniu dark/coffee). Taka okładzina ścienna ociepli dom na jesień, a za sprawą szlachetnego, naturalnego materiału przez cały rok podnosić będzie klasę mieszkania.
Pomysł 3. Zabudowa jak nowa
Druga po podłogach przebogata grupa produktów DLH to blaty drewniane. Służą oczywiście jako dopełnienie zabudowy meblowej w kuchni, ale także – o czym pamięta się nieco rzadziej – w łazience. Nasz pomysł na łatwą i szybką pracę we wnętrzu, która jednak może diametralnie zmienić wygląd pomieszczenia, to wymiana blatu szafki podumywalkowej, sfatygowanego lub niemodnego, na nowy – wykonany z drewna. W naszym przykładzie to Bambus Carmel, a więc gatunek tyleż piękny, co stabilny, zatem wymarzony tu, gdzie kapie woda i unosi się para.
Pomysł 4. Jeszcze więcej wygody
Zima to znakomita pora na nadrobienie majsterkowiczowskich zaległości (przykręcenie kontaktów, rozwieszenie obrazków, montaż brakujących półek), ale też bardziej kreatywne i pełne radości „zrób to sam”. Nasz drugi pomysł, wciąż bardzo prosty, to wykonanie w łazience nowego, dłuższego, wygodniejszego blatu – w naszej propozycji dębowego. Od jednego końca można go oprzeć na dotychczasowej szafce podumywalkowej, a na pozostałym odcinku zamontować kupione w markecie wsporniki. I gotowe! Zimowe poranki oraz wieczory przed lustrem w tak pięknym i komfortowym otoczeniu od razu staną się przyjemniejsze.