Styl nowoczesny cieszy się dużą popularnością wśród miłośników oszczędnej elegancji i minimalizmu we wnętrzach. Próżno w nim szukać mnóstwa ozdobnych bibelotów i gadżetów. Nie znaczy to jednak, że w nowoczesnych wnętrzach nie znajdziesz akcesoriów. Wręcz przeciwnie – odpowiednio dobrane do aranżacji pomieszczenia dekoracje pozwalają uzyskać konkretny efekt stylistyczny.

Obrazy i rysunki w nowoczesnych wnętrzach

Szczególnie polecaną do nowoczesnych wnętrz dekoracją są dzieła malarskie. Obrazy i rysunki na sprzedaż wykonane przez rodzimych bądź zagranicznych artystów znajdziesz w profesjonalnych galeriach malarskich oraz sklepach oferujących artystyczny asortyment tego rodzaju. Jakie rysunki na sprzedaż wybrać? Jeśli chcesz stworzyć prawdziwie nowoczesne i minimalistyczne wnętrze, najlepiej zdecyduj się na dzieła czarno-białe. Dobrym rozwiązaniem są również obrazy i rysunki prezentujące metropolie. Jeśli chodzi o pejzaży, to szczególnie polecanym wyborem są krajobrazy przedstawiające zimowy las albo szczyty gór.

Ważną kwestią jest też obramowanie obrazów i rysunków. W nowoczesnych wnętrzach nie sprawdzą się dzieła umieszczone w masywnych, pozłacanych lub posrebrzanych ramach. Najlepiej zdecyduj się na malowidła bez ram, ewentualnie znajdujące się w cienkich, delikatnych ramkach, które nie przyciągają zbytnio uwagi.

Akcesoria na komodę lub parapet

Dobrym wyborem jest też wybór estetycznych gadżetów, które postawisz na komodzie, półce albo parapecie. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ich ilością. Dobrym wyborem są wazony – najlepiej zdecyduj się na modele o prostych, geometrycznych formach, utrzymane w stonowanej kolorystyce: bieli, beżu, szarości czy czerni. Jako ozdoby w nowoczesnym wnętrzu świetnie sprawdzą się też figurki, najlepiej prezentujące ludzi czy zwierzęta. Pamiętaj, aby były to rzeźby jednokolorowe.

Jeśli szukasz nowoczesnych dekoracji, postaw też na lampiony i świeczniki. To nie tylko bardzo dekoracyjne, ale też praktyczne gadżety, które możesz wykorzystać wieczorem podczas oglądania filmu zamiast kinkietu albo lampki nocnej. Akcesoria te ocieplą również wnętrze i stworzą przytulny klimat w pomieszczeniu.

Pledy i poduszki

W nowoczesnej sypialni czy salonie sprawdzą się również pledy i poduszki. Najlepiej, aby były one wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Zrezygnuj z wielobarwnych, wzorzystych modeli na rzecz propozycji utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Koce, poduszki ozdobne o barwie beżowej, khaki, grafitowej czy czarnej będą przydatne, a jednocześnie ocieplą wnętrze.

Dodaj komentarz