Ozdoby w postaci dekoracyjnych naklejek już od dawna goszczą w wielu domach. To znakomity sposób na to, aby odświeżyć i ożywić aranżację pomieszczenia. Od pewnego jednak czasu na rynku dostępne są dekoracje, które nie tylko są estetyczne, ale i praktyczne. Mowa tu choćby o zegarach naklejanych na ścianę. Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Zegar naklejany na ścianę – jak działa?

Najczęściej naklejane zegary ścienny składają się z dwóch elementów. Pierwszy z nich to mechanizm kwarcowy, który zasilany jest najczęściej bateriami. Drugi element to naklejka z folii samoprzylepnej. Mechanizm kwarcowy zwykle ukryty jest w małej obudowie ze wskazówkami. Na ścianie mocowany jest za pomocą taśmy dwustronnej. Jeśli chodzi naklejki z folii samoprzylepnej, to dostępne są one w wielu rozmiarach i kolorach. To one służą do stworzenia na ścianie wyjątkowej dekoracji. Taki zegar sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu w domu. Nie tylko w salonie czy sypialni. Świetnym rozwiązaniem będzie na pewno taki zegar na ścianę do kuchni.

Dlaczego warto postawić na naklejany zegar ścienny?

Przede wszystkim warto podkreślić, że jest to rozwiązanie niezwykle nowoczesne. Co ważne, cena takich zegarów nie jest wysoka. Nie bez znaczenia jest również fakt, że naklejane zegary ścienne zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu z zegarami tradycyjnymi. Dzięki temu taki zegar wkomponować można w niemal każdą przestrzeń. Dlatego też, jak wspomniano, naklejany zegar na ścianę do kuchni to dobre rozwiązanie. Zwykle kuchnia nie jest dużym pomieszczeniem. Taki zegar świetnie się zatem w nim sprawdzi. Jak również wspomniano, takie zegary dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Dzięki temu można wybrać taki zegar, który idealnie pasować będzie do aranżacji wnętrza, w którym ma zostać zawieszony.

Jaki materiał wykonania?

Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze, że naklejany zegar na ścianę do kuchni wykonywany jest z wytrzymałych materiałów. Dużą popularnością cieszy się choćby model z tarczą wykonaną z drewna impregnowanego naturalnym olejem lnianym oraz z metalowymi wskazówkami. Taki zegar jest zarówno estetyczny, jak i wytrzymały. Warto jeszcze dodać, że naklejane zegary ścienne dostępne są w różnych kształtach. Mowa tu choćby o zegarach okrągłych, kwadratowych, owalnych, półokrągłych, prostokątnych, trójkątnych. Dostępne są także zegary o nieregularnych kształtach. Wszystko to sprawia, że każda osoba może wybrać dla siebie taki zegar, który idealnie wpisywać będzie się w indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Dodaj komentarz