Dbanie o czystość w domu to wymagające zadanie. Choć od zawsze tak było, współczesne podejście do tego tematu różni się od tego z poprzednich lat. Z jednej strony mamy szeroki wybór akcesoriów do sprzątania, a z drugiej nasze mieszkania i szafki gospodarcze nie są z gumy… do tego coraz częściej myślimy o środowisku i po prostu nie chcemy kupować kolejnych, niekoniecznie przydatnych produktów. Co powinniśmy wybrać? To, co będzie na tyle uniwersalne, że pomoże nam i przy czyszczeniu łazienki, i przy pielęgnacji butów.

Stale powiększający się rynek produktów do czyszczenia i sprzątania przyzwyczaił nas – konsumentów – do ciągłego kupowania nowych produktów. Dotyczy to zarówno detergentów, jak i środków do pielęgnacji różnych powierzchni czy akcesoriów do sprzątania. Jeśli wierzyć reklamom, to każdy nowy specyfik jest lepszy od poprzedniego i jeszcze bardziej funkcjonalny, bo przeznaczony do konkretnego celu. Niestety, często właśnie te przekazy sprawiają, że w naszych domach niemalże „kolekcjonujemy” przeróżne butelki, opakowania i pojemniki ze specyfikami do czyszczenia.

– Jako producent artykułów gospodarstwa domowego staramy się tworzyć praktyczne akcesoria do sprzątania o możliwie szerokim zastosowaniu, które sprawdzą się nie do jednej, a dwóch lub więcej czynności. Wielofunkcyjność i uniwersalność niosą za sobą podwójną wartość – korzystanie z produktów o różnych zastosowaniach zwyczajnie ułatwia wykonywanie codziennych, domowych zadań, a także stanowi remedium na kolejne, często niepotrzebne, zakupy. To nie tylko oszczędność dla naszego portfela, ale i planety – kupujemy mniej, więc wytwarzamy mniej śmieci – mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: w tym kontekście na uwagę zasługuje linia Paclan For Nature, którą stworzyliśmy w trosce o środowisko naturalne, korzystając z surowców, które wyprodukowała matka Ziemia lub odzyskanych w procesie recyklingu. Uniwersalne ściereczki na rolce, wykonane w 100% z bambusa, doskonale łączą w sobie wspominaną wielofunkcyjność z ekologią. Budulcem produktu są naturalne włókna pozyskane w zrównoważony sposób, co poświadcza certyfikat FSC – produkt spełnia wymogi Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Dodatkowo możemy korzystać z niego w wielu okolicznościach.

Ściereczki do zadań specjalnych

Ściereczki z bambusa warto mieć zawsze pod ręką – w domu, biurze, samochodzie czy na spacerze z małymi dziećmi. Są ciekawą alternatywą dla papierowych ręczników – wyróżnia je miękkość i dłuższa żywotność. Sprawdzą się, kiedy planujemy mniejsze i większe porządki, są także świetnym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach – ułatwią pozbycie się plam z odzieży, czy pozwolą szybko wyczyścić biurko z kurzu czy krzesełko do karmienia dziecka. Chłonne listki, które łatwo odrywają się dzięki perforacji, można wykorzystać do przecierania różnych powierzchni – zarówno kuchennych blatów, jak i delikatnych liści roślin, aby oczyścić je z kurzu. Włókno bambusowe mimo swojej miękkości jest bardzo wytrzymałe, dlatego produkt sprawdzi się do czyszczenia na sucho i mokro – warto zastosować go do mycia okien lub luster, sanitariatów czy kafli. Ze względu na swoją miękkość jest polecany także do czyszczenia czy polerowania skórzanej powierzchni obuwia.

Wytrzymałe, ekologiczne i uniwersalne – tak w wielkim skrócie można opisać ściereczki z bambusa, które znajdą zastosowanie w niejednym domu, garażu czy biurze. Porządki, wycieranie kwiatów czy czyszczenie wnętrza samochodu to tylko niektóre pomysły na ich wykorzystanie. A jakie będą Wasze?

Dodaj komentarz