Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/aranzujdom.pl/wordpress21811/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Inspirujące przeszklenia między wnętrzami - Aranżuj dom - mieszkaj dobrze!
  TRENDING

Inspirujące przeszklenia między wnętrzami

Spis treści

Chcemy mieszkać w jasnych, przestronnych i dobrze doświetlonych wnętrzach. Takie przestrzenie sprzyjają wypoczynkowi i pozwalają nabrać oddechu po długim, męczącym dniu. Często jednak ogranicza nas dostępny metraż, małe i ciasne pomieszczenia czy widmo wiecznego bałaganu lub braku prywatności, gdy zdecydujemy się na otwarte przestrzenie. Na szczęście istnieją ciekawe rozwiązania, które pozwalają na otworzenie i rozświetlenie wnętrz bez konieczności łączenia pomieszczeń. Do nich należą np. loftowe ściany działowe z drzwiami i szklane przepierzenia systemu Lumi z oferty polskiej marki Komandor. Pozwalają one w bardzo elegancki i szykowny sposób wydzielić strefy, rozświetlić całą przestrzeń, a gdy zachodzi taka potrzeba, subtelnie ją przysłonić.

​Kuchnia z jadalnią i salonem

Kuchnia połączona z jadalnią i salonem to najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Choć ma ono wielu zwolenników, nie wszyscy są entuzjastami łączenia tego typu przestrzeni. Obawiamy się zapachów przedostających się do części salonowej, bałaganu, który towarzyszy codziennym czynnościom kuchennym, czy w końcu braku poczucia komfortu i spokoju podczas przygotowywania posiłków (ten ostatni dał się szczególnie we znaki podczas pandemii). W takich sytuacjach połączenie różnych funkcyjnie pomieszczeń staje się przykrą koniecznością, gdy chcemy zyskać odrobinę więcej przestrzeni, rozświetlić „ślepą” kuchnię, czy po prostu optycznie ją powiększyć. Rozwiązaniem, które przyniesie pożądany kompromis będzie system przeszkleń Lumi.

– Lumi to system wewnętrznych, aluminiowo-szklanych przepierzeń w postaci funkcjonalnych ścianek dzielących z drzwiami przesuwnymi lub uchylnymi, witryn stałych oraz drzwi przejściowych w ościeżnicy, wpisujących się w aktualne trendy wnętrzarskie – wyjaśnia Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor. – Sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach, stanowiąc ciekawie wyglądające przepierzenie, które dzieli pomieszczenie na funkcjonalnie odrębne strefy. Zaletą systemu jest jego minimalizm, transparentność i świeżość, dzięki czemu w wydzielanych czy zamykanych pomieszczeniach, udaje się bez problemu zachować przestronność, przepływ naturalnego światła oraz wyjątkowy charakter wnętrza – dodaje.

Dzięki systemom takim jak Lumi możemy stworzyć oryginalne przepierzenia i drzwi. Wykorzystanie szkła barwionego, mlecznego, przezroczystego lub bezpiecznego szkła zbrojonego dodaje wnętrzom lekkości i przestronności, zaś czarne lub anodowe szprosy – nowoczesnego sznytu. Pozwalają tym samym aranżować w pełni spersonalizowane przestrzenie i realizować odważne wizje projektowe w mieszkaniach, domkach czy stylowych kamienicach.

Świetnym przykładem może być strefa dzienna urządzona w kamienicy w stylu paryskim, gdzie kuchnię i jadalnię od salonu wydziela przezierna ściana działowa w systemie Lumi z drzwiami uchylnymi. Wysoka ścianka z symetrycznie ułożonymi, czarnymi szprosami z jednej strony stanowi przeciwwagę dla stylu kamienicznego. Z drugiej: dobrze koresponduje z modną sztukaterią i parkietem ułożonym w jodełkę. Dzięki temu wnętrze jest eleganckie, wysmakowane, ale jednocześnie niezobowiązujące.

​Sposób na kawalerkę

Drzwi podzielone charakterystycznymi pionowymi lub poziomymi szprosami zyskują industrialny sznyt. Tworzą nietuzinkową ozdobę wnętrza w każdym stylu. Ścianki z drzwiami o takim specyficznym charakterze sprawdzą się nie tylko przy oddzieleniu salonu od kuchni i jadalni, ale też wydzieleniu strefy sypialnianej czy garderoby lub domowego gabinetu. Zdadzą egzamin w kawalerkach oraz wnętrzach typu studio. Co więcej: na małej przestrzeni można wykorzystać system drzwi przesuwnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy miejsce. Zamiast szkła przeziernego możemy też zastosować szkło ornamentowe lub ryflowane, co da efekt stałego, subtelnego przysłonięcia. Takie rozwiązanie w ciekawy wizualnie sposób otwiera przestrzeń, a jednocześnie wprowadza element prywatności i odrębności.

Powiązane artykuły