Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/aranzujdom.pl/wordpress21811/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Jak urządzić vintage wnętrze z roletami rzymskimi i zasłonami? - Aranżuj dom - mieszkaj dobrze!
  TRENDING

Jak urządzić vintage wnętrze z roletami rzymskimi i zasłonami?

Spis treści

Styl vintage – połączenie stylu klasycznego z elementami wystroju w duchu retro. Urządzenie takiego wnętrza może odbywać się w zgodzie ze współczesnymi rozwiązaniami i trendami. Doskonałym jego uzupełnieniem będą między innymi rolety rzymskie i zasłony. Podpowiadamy, z jakich tricków wnętrzarskich skorzystać i o czym nie zapomnieć aranżując takie pomieszczenie.

Odniesienia w retro klimacie stały się w ostatniej dekadzie niezwykle popularne, zarówno na wybiegach, jak i w urządzaniu wnętrz. A zatem, twierdzenie, że styl vintage nie idzie w parze ze współczesną modą, odbiega jednak od prawdy. Dużą popularność zyskuje odnawianie starych mebli i nadawanie im drugiego życia. Jest to zgodne z ideą zero waste i postulatami ekologicznymi. Targi staroci i wyprzedaże garażowe są wydarzeniami przyciągającymi tłumy osób, które decydują się w swoich wnętrzach na większy lub mniejszy powrót do przeszłości.

Poszukują one mebli i dodatków, które posiadają duszę i często niebanalną historię. Takie skarby możemy odnaleźć również na zapomnianych strychach oraz w piwnicach. Ale o ile zdecydowaną większość wyposażenia wnętrza możemy zorganizować z tzw. „drugiej ręki”, o tyle są elementy, które powinny być nowe. Dodatkowo śmiało mogą one przełamywać styl retro swoim nowoczesnym i współczesnym charakterem. Nie chodzi bowiem o to, aby w mieszkaniu stworzyć skansen czy muzeum. Ważne jest zachowanie zdrowego dystansu i troska o to, aby całość do siebie pasowała. Taki efekt osiągniemy aranżując przestrzeń okienną z pomocą rolet rzymskich oraz dobranych do nich zasłon.

Rolety rzymskie w oknie na retro świat

Wiele osób twierdzi, że okno jest najważniejszą wizytówką mieszkania, gdyż jego aranżacja jako jedyna jest widoczna z zewnątrz i może wiele powiedzieć o tym, jak urządzone jest wnętrze. Jest w tym wiele prawdy. Dlatego miłośnicy stylu vintage często mocno podkreślają tę zasadę i bardzo starają się zadbać o każdy szczegół okiennego wystroju. Lubiane są przez nich firany, a także wyposażenie parapetu w kwiaty, wazony, porcelanowe figurki i wiele innych przedmiotów. Dla wielu miłośników wnętrz urządzanych w klimacie vintage odpowiednie osłonięcie okien, pasujące do stylu, jest niemałym problemem. Chcą oni czuć się bezpiecznie i regulować dopływ światła słonecznego do pomieszczenia, nie tracąc przy tym harmonii retro, którą nadali całemu wnętrzu. Jednym z lepszych rozwiązań, jakie doskonale się sprawdzi, są rolety rzymskie. Dzięki urokliwym zakładkom, które możemy dowolnie dostosować i regulować, zyskujemy wyjątkową dekorację okna oraz praktyczne przesłonięcie w jednym. Ciekawym rozwiązaniem jest nowy model szycia rolet rzymskich, który pozwala na umieszczenie fiszbin z przodu osłony – mówi Agnieszka Gołębiewska, ekspertka marki Anwis. Nie zapominajmy przy tym, że ogromną rolę odgrywają odpowiednio dobrane tkaniny. Posiadamy szeroki wachlarz materiałów, także  z recyklingu, wzorów i kolorów, które pozwolą miłośnikom retro dodatków dopasować rolety rzymskie do urządzanych wnętrz – dodaje ekspertka Anwis.

Powiązane artykuły