TRENDING

Jakie żyrandole dobrać do minimalistycznego salonu?

maly salon

Spis treści

Urządzanie salonu w nowym domu lub mieszkaniu zwykle skutecznie spędza nam sen z powiek. Nie powinno to nas jednak dziwić, gdyż to właśnie salon jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszej przestrzeni. To właśnie w salonie przyjmujemy gości i spędzamy chwile z naszymi bliskimi. Wobec tego salony zajmują w naszych domach i mieszkaniach wyjątkowo szczególne miejsce. Często czerpiemy inspiracje z katalogów wnętrzarskich i próbujemy zaadoptować je do własnych wnętrz. Zauważyliśmy więc, że w salonach obecnie dominuje styl minimalistyczny. Wobec tego jakie żyrandole będzie można dopasować do salonu zaaranżowanego w tym stylu?

Żyrandole do minimalistycznych salonów – jakie materiały wybrać?

Jeśli mamy salon urządzony zgodnie z zasadami stylu minimalistycznego, to przy wyborze żyrandoli w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów i tworzyw zostały one wykonane. Oczywistym jest bowiem fakt, że żyrandole z drewnianymi wstawkami z pewnością nie będą idealnym dopasowaniem. Nie sprawdzą się również modele bogato zdobione i ekstrawaganckie. Wobec tego na jakie żyrandole najbezpieczniej będzie postawić? Otóż możemy zdecydować się na te, które wykonane zostały z aluminium pokrytym kolorem. Ciekawym rozwiązaniem będą też żyrandole z lustrzaną płytą, montowaną tuż przy samym suficie. Dbajmy jednak o to, by cała forma żyrandoli była maksymalnie prosta i klasyczna, co będzie stanowiło perfekcyjne odzwierciedlenie stylu minimalistycznego.

Minimalistyczne żyrandole – jakie to są?

Do salonów minimalistycznych analogicznie wpasują się minimalistyczne żyrandole. Jednak jakie to są? Otóż oprócz materiałów, ważna jest również ich forma. Rodzaje żyrandoli są mocno zróżnicowane, jednak modele minimalistyczne wyróżniają się ponadprzeciętną prostotą i elegancją. Wobec tego warto postawić na klosze lamp w kształcie kanciastych figur geometrycznych i proste liny- w przypadku żyrandoli wiszących. Zrezygnujmy także z dodatkowych zdobień i ornamentów. Pamiętajmy, prostota w stylu minimalistycznym jest najwyższą wartością.

Kolory minimalistycznych żyrandoli

Wybór żyrandoli do salonów w stylu minimalistycznym, to również wybór ich odpowiedniego koloru. Nie da się ukryć, że najlepiej sprawdzą się żyrandole z białymi lub czarnymi kloszami. Można te kolory oczywiście łączyć, nawet w obrębie jednego klosza. Niemniej jednak nie decydujmy się na inne barwy, gdyż skutecznie zaburzą one całą harmonię minimalizmu i jednocześnie nie wpasują się do naszego salonu.

Powiązane artykuły