membrana dachowa

Membrany dachowe – jaką pełnią funkcję?

Membrany dachowe są coraz częściej wykorzystywanym izolatorem. W czym są w stanie nam one pomóc?

Membrany dachowe – z czego właściwie są stworzone?

Poszukując idealnych rozwiązań dla swojego nowego domu, będziemy przebierać w wielu różnych produktach. Skupiając się na poszyciu dachowym, z pewnością przemknie ci taki produkt, jak membrany Delta Maxx. Czym jednak tak właściwie są membrany dachowe i z czego są one wykonywane? Tego typu wyroby, nazywane często również folią wstępnego krycia, to specjalistyczne produkty, które wykorzystywane są do izolowania i uszczelniania dachów. Membrana czy też folia, w zależności od tego, z jakiej nazwy będziemy korzystali, wykonywana jest najczęściej z trzech głównych składników, które składają się na trzy związane ze sobą części – specjalnego sztucznego kauczuku, bitumu, a także z polipropylenowej włókniny. Dzięki temu cała konstrukcja jest w stanie odpowiednio spełniać swoje funkcje.

Membrany dachowe – ich charakterystyka i gama zastosowań

Membrany dachowe posiadają jedno główne zastosowanie – izolacje i odprowadzanie nadmiaru wody w momencie, gdy ta przedostanie się przez wierzchnie części dachu. Nic więc dziwnego, iż często tego typu folie wykorzystywane są w konstrukcjach, których głównym elementem jest blachodachówka w Nowym Targu, dachówka czy blacha trapezowa. Poprawnie działająca membrana będzie w stanie przechwycić nadmiar wody, na przykład podczas mocnych opadów deszczu, a także odprowadzić ją do rynien, dzięki czemu nie będzie istnieć obawa, że wilgoć wejdzie w głębsze warstwy poszycie dachowego i zalęgnie się we wnętrzu.

Membrany dachowe – o tym pamiętaj, wybierając je!

Jeżeli zdecydujemy się na wybór membrany dachowej, należy pamiętać o kilku istotnych parametrach danego modelu, jak jego gramatura, odporność na promieniowanie UV, która będzie kluczowa podczas budowy, a także paroprzepuszczalność i wodoszczelność membrany. Oczywiście musimy również odpowiednio dobrać jej rodzaj do typu naszego dachu oraz jego materiału.

Leave a Comment