TRENDING

Minimalizm i ochrona prywatności – tendencje przy wyborze ogrodzenia

Spis treści

Ogrodzenie to rama zamykająca przydomową przestrzeń. Inwestorzy, wybierając konkretne rozwiązanie, zwracają uwagę nie tylko na wygląd, ale również względy praktyczne. W ostatnim czasie największą popularnością cieszyły się modele o prostej formie – zarówno w klasycznym wydaniu z pionowych metalowych kształtowników, jak też te nowoczesne z szerokimi, poziomymi poprzeczkami. Dodatkowo zauważyć można rosnące zainteresowanie ogrodzeniami, które w pewnym stopniu ograniczają wgląd do wnętrza posesji.  

Ciężkie, bogato zdobione, kute ogrodzenia przestały być wyznacznikiem elegancji i dobrego stylu. Ich miejsce zajęły znacznie prostsze, lżejsze optycznie konstrukcje bez zbędnych dekoracji. Dziś nawiązanie do tradycji oznacza wybór ogrodzenia z pionowych, metalowych elementów, ale bez ozdobników i fantazyjnych form. Wyznacznikiem dobrego smaku jest minimalizm i oszczędność w wyrazie.

– Niezaprzeczalnym hitem ubiegłego roku było ogrodzenie Agat – podsumowuje rok 2021 Małgorzata Podemska, menadżer ds. rozwoju rynku w firmie Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – To model, który spośród różnorodnej oferty Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych, był przez klientów wybierany najczęściej. Smukłe, regularnie rozmieszczone kształtowniki budują subtelną przegrodę, która pasuje praktycznie do każdej przestrzeni. Dodatkowo wiele osób docenia praktyczną zaletę Agatu, mianowicie optymalne zagęszczenie elementów, które zapewnia bezpieczeństwo dzieciom i małym zwierzętom.  Walory te posiada również nasz inny bestsellerowy model, czyli Ametyst.

Prostota i prywatność w cenie

Minimalizm i swego rodzaju surowość estetyczna to bez wątpienia cechy stylu ogólnie określanego jako nowoczesny. Zamiłowanie do zgeometryzowanych kształtów i wyraźnych, poziomych linii przekłada się na popularność ogrodzeń z elementami ułożonymi horyzontalnie.

– W czołówce najlepiej sprzedających się ogrodzeń firmy Plast-Met znalazł się model Malachit – stwierdza Małgorzata Podemska. – Charakteryzuje się szerokimi, płaskimi elementami ułożonymi poziomo. To ostatnio bardzo modny wzór. Ogrodzenie to występuje w różnych wariantach. Inwestorzy mają do wyboru różne szerokości poprzeczek, a także mniejsze lub większe przerwy pomiędzy nimi. Co ciekawe, grono osób zainteresowanych mniej przeziernymi rozwiązaniami jest coraz liczniejsze.

Klienci, którym szczególnie zależało na ochronie prywatności, chętnie decydowali się na zakup Nowoczesnego Ogrodzenia Frontowego Beryl. Zapewnia ono całkowite wizualne odcięcie od tego, co na zewnątrz. Ułożone w formie żaluzji metalowe lamele tworzą nieprzezierną przegrodę, która skutecznie chroni posesję przed wzrokiem przechodniów.

Powiązane artykuły