Nadchodzące miesiące upłyną we wnętrzach upłyną pod znakiem ekologii. Podobnie jak w poprzednim roku projektanci bardzo mocno lansują zarówno elementy dekoracji, jak i meble, które zostały wykonane z naturalnych materiałów. W kręgu ich zainteresowań nadal pozostają dekory handmade jak również pochodzące z recyklingu. Bardzo mocno daje o sobie znać także styl vintage. Czy znajdzie się wśród tych tendencji miejsce dla nowości? Oczywiście, że tak. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Trendy wnętrzarskie 2022 – bycie eko

Stawianie na ekologiczne rozwiązania przeniknęło już niemalże do każdej dziedziny naszego życia. W grę wchodzi zarówno spożywanie produktów z eko upraw, jak również noszenie ubrań, które dla kogoś stały się już nieatrakcyjne. Do łask wkradło się ponowne wykorzystywanie mebli i dekoracji – renowacja, to hasło, które jest bezapelacyjnym trendem nadchodzących miesięcy. Projektanci bardzo mocno stawiają także na recykling. Pokazują, że z różnego rodzaju materiałów można stworzyć naprawdę oryginalne meble czy też dekory.

I tak na przykład z butelek PET tworzą poszewki na poduszki, albo też z ekranów telewizorów stoły. Bardzo modne są także palety w różnej postaci. Są one obecne w każdym sezonie, ale w tym przeżyją swój renesans popularności. Można z powodzeniem więc stawiać na meble, które znajdą się w sypialni, ale także kuchni czy też łazience. Wystarczy poświęcić tylko trochę czasu na to, aby stworzyć nieszablonowe dekoracje, które nadadzą wyjątkowego klimatu każdemu pomieszczeniu.

Wnętrzarskie trendy 2022 – marmur, kolory natury i miękkie tkaniny

Modne wnętrza 2022 są przede wszystkim urządzone zgodnie z naturą, a jaka barwa jako pierwsza przychodzi najczęściej na myśl, kiedy o niej pomyślimy? Oczywiście zieleń, więc nich dziwnego, że skradła ona serca światowej sławy projektantów. Chętnie wprowadzają ją do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i tych w których postawiono na klasykę. Zieleń to przede wszystkim głęboki odcień, ale znalazło się także miejsce dla tych nieco mniej wyrazistych. Wśród nich można wymienić na przykład jasną zieleń, albo ocień nawiązujący do eukaliptusa. A może mięta lub oliwka? Oczywiście! Kolory te można połączyć z kamieniami naturalnymi, które także będą obecne w najnowszych trendach wnętrzarskich – szczególnie marmur. Meble, dodatki, blaty, podłogi – można wybierać do woli. Do tego wszystkiego miękkie, nadające pomieszczeniu przytulności tkaniny i mamy przepis na modne wnętrze 2022.

Dodaj komentarz