TRENDING

Rusztowania używane – jak ocenić ich stan techniczny?

Spis treści

Rusztowania używane cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich niski koszt oraz wysoką wytrzymałość. Nowoczesne modele stworzone są z solidnych materiałów, a potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty bezpieczeństwa. W jaki sposób więc ocenić dany produkt przed zakupem lub wypożyczeniem? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Dlaczego rusztowania używane są tak popularne?

Rusztowania używane cieszą się tak dużą popularnością głównie ze względu na ich korzystną cenę w porównaniu do nowych modeli. Zachowują przy tym pełne właściwości użytkowe oraz zapewniają wysokie bezpieczeństwo, podparte odpowiednimi certyfikatami. Dotyczy to zarówno klasycznych rusztowań opartych na rurkach i złączkach, jak i tych nowoczesnych modułowych oraz przejezdnych. Dużą rolę odgrywa w ich przypadku przede wszystkim rodzaj materiału z którego zostały wykonane oraz sama marka producenta.

 

Zobacz także: https://www.nswiat.pl/rusztowania-uzywane-wypozyczyc-czy-kupic/

Jak ocenić stan rusztowań używanych?

Stan rusztowań używanych zazwyczaj można efektywnie ocenić wizualnie. Wszelkiego rodzaju uszkodzenia są dostrzegalne w postaci wgnieceń lub pęknięć. Mimo tego, że takie problemy są rzadkością, to jednak mogą się wydarzyć w przypadku niestosowania się do właściwych zasad ich eksploatacji oraz nieprawidłowego ich przechowywania. Konieczne jest stosowanie się do procedur zalecanych przez producenta. Rusztowania powinny być właściwie chronione przed długoterminowym wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych, między innymi wilgoci oraz silnego nasłonecznienia, a także ekstremalnie wysokich lub niskich temperatur. Warto także wiedzieć, że niewielkie rysy zazwyczaj nie wskazują poważnej awarii i są naturalną cechą ich eksploatacji.

Kupując lub wypożyczając rusztowanie używane, należy zwrócić uwagę na to, czy zostało one odpowiednio zakonserwowane. Do tego celu używa się specjalistycznych preparatów nakładanych na elementy narażone na największe zużycie. Przed ich nałożeniem stosuje się także odpowiednie środki czyszczące. Konkretny typ zależy od tego, z jakiego materiału zostało wykonane rusztowanie. Warto także zwrócić uwagę na to, czy dany produkt jest czysty i zadbany. Jeśli są na nim resztki zabrudzeń, kawałki ziemi i inne zanieczyszczenia, to może oznaczać, że nie zostało właściwie oczyszczone i zakonserwowane.

O dobrą jakość używanych rusztowań muszą zadbać przede wszystkim firmy, które zajmują się ich sprzedażą lub wypożyczaniem. Warto więc postawić na sprawdzone przedsiębiorstwo, które cieszy się na rynku nienaganną renomą. Doskonałym przykładem jest https://szalbud.pl/.

Powiązane artykuły