Trendy wnętrzarskie w 2022 roku to coraz gorętszy temat, a miłośnicy dobrego stylu już nie mogą się doczekać, by poznać tendencje dominujące w najbliższym czasie. Czy zmieni się wiele? Jakie kolory staną się modne? Jak dobrać osłony okienne, aby wnętrze wyglądało modnie? Te pytania pojawiają się na ustach wszystkich, którzy uwielbiają podążać za nowymi kierunkami designerskimi. Poszukajmy na nie odpowiedzi razem z ekspertem w dziedzinie osłon okiennych – marką Anwis.

Nowe kolory w modnych wnętrzach

Znany wszystkim Instytut Pantone określił już kolor roku 2022. Zaszczytny tytuł otrzymał odcień Very Peri, czyli subtelny i delikatny fiolet. Nie jest to jedyna ścieżka, jaką mogą podążać miłośnicy dobrego stylu, bo w nadchodzącym roku królować będą także barwy ziemi, które wprowadzają spokój i harmonię do wnętrza. Naturalne kolory mogą wyglądać zarówno świeżo, jak i elegancko. Sprawdzą się na ścianach, ale też jako element dekoracji, którą mogą być osłony okienne i domowe tekstylia.

Oprócz tego, wśród modnych kolorów znajdzie się błękit, który nadaje pomieszczeniom świeżości i natychmiastowo je ożywia. Osoby poszukujące mocniejszych barw chętnie skorzystają z czerwieni, która również będzie modna w 2022 roku. Tak intensywna barwa świetnie sprawdza się w roli dodatków. Nie możemy zapominać również o subtelnych odcieniach szałwii i oliwki, które przywodzą na myśl nieco prowansalskie klimaty i wnętrza w stylu retro.

Osłony okienne to jeden z najlepszych sposobów, aby wykorzystać we wnętrzu kolory modne w 2022 roku. Czasem to najłatwiejszy sposób, aby przystosować je do panujących trendów. Przeprowadzanie gruntownych remontów jest czasochłonne. Za to wymiana osłon czy przemalowanie ścian jest znacznie prostsze i może przynieść zdumiewające efekty. Co więcej, osłony okienne nie muszą być stricte w tych najmodniejszych kolorach. Wystarczy, że wybierzemy te o zbliżonej tonacji kolorystycznej. W 2022 roku marka Anwis stawia mocno na różnorodność dostępnych barw. Chcemy podkreślać, że warto z pomocą rolet i żaluzji odświeżać i modyfikować wnętrze. Wśród osłon królować będą, m. in. żaluzje drewniane oraz osłony materiałowe wykonane chociażby z miękkich velvetów, naturalnego lnu czy wysokogatunkowej bawełny. Wiemy, jak dużą rolę w urządzaniu wnętrz odgrywają tkaniny z recyklingu. Z tego powodu wprowadziliśmy je do nowej kolekcji rolet rzymskich i zasłon. W przyszłości chcemy jeszcze mocniej podążać w zgodzie z nurtem ekologii i poszerzać ofertę tkanin z grupy eko w naszych produktach – mówi ekspertka marki Anwis, Agnieszka Gołębiewska.

 

Dodaj komentarz