Tynk imitujący beton. Gdzie z powodzeniem można go zastosować?

aranzacja scian

Spis treści

Aranżując wnętrze domu albo mieszkania, zdecydowanie staramy się wybierać dokładnie takie rozwiązania, dzięki którym pomieszczenia będą zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Ściany, głównie ze względu na swoją powierzchnię, zajmują najwięcej miejsca, są również świetnym polem do dekoracji. Od tego, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależeć będzie między innymi to, jak we wnętrzach będziemy się czuć. Jednym z rozwiązań, które znacząco wpłynie na unowocześnienie pokoju, jest zastosowanie tynku imitującego beton.

Chcąc posiadać odpowiednio zaaranżowane wnętrza, zdecydowanie do kwestii projektowania, nie powinniśmy podchodzić z emocjami. Najlepszym rozwiązaniem jest spokojne przemyślenie różnych koncepcji, wymiana doświadczeń z innymi osobami, które być może są na podobnym etapie remontowym, jak również sprawdzenie, ile remont będzie nas kosztował. Ta ostatnia kwestia jest niezwykle ważna, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy uniknąć zbędnego stresu.

Dekoracja ścian – dlaczego jest taka ważna?

Przede wszystkim, jak to zostało wcześniej wspomniane, ściany mają dużą powierzchnię, trudno zatem obok ich aranżacji przejść po prostu obojętnie. Dodatkowo skuteczna i ciekawa dekoracja, doskonale będzie współgrać z innymi elementami wystroju, a tym samym sprawi, że pomieszczenie będzie zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Tynk mineralny, który imituje beton

Bardzo dużo osób, które decydują się na to, aby aranżować wnętrza w sposób bardziej nowoczesny, decyduje się na inne rozwiązania, niż tradycyjne tynki, gładzie gipsowe, cegła czy tapety. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest surowy beton, głównie ze względu na jego estetykę, właściwości aranżacyjne, jak również na to, że jest trwały. Możemy zamontować płyty z betonu architektonicznego, jak również aplikować tynk mineralny. To drugie rozwiązanie jest znacząco łatwiejsze i można je wykonać samemu.

Dzięki aplikacji tynku mineralnego, efekt dekoracyjny uzyskamy praktycznie od razu. Możemy go zastosować praktycznie w każdym miejscu, na całości ścian, albo decydując się na aranżację wybranego fragmentu ściany.

Tynk:

– daje efekt surowego betonu,
– posiada odpowiednią grubość, kolor, strukturę, wżery, ubytki,
– pozwala na wykonanie efektu deskowania,
– można bez problemu dopasować tynk do aranżacji wnętrza,
– jest łatwy w aplikacji, wydajny, trwały, odporny na uszkodzenia,
– posiada przyjemną do aplikacji, gotową formułę.

Powiązane artykuły