Zadbaj o zdrowe oddychanie – na co zwrócić szczególną uwagę wybierając oczyszcza

Spis treści

Im robi się chłodniej, tym mniej czasu chcemy spędzać na zewnątrz. Ale powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko zimno, ale i wszechobecny smog, który najbardziej doskwiera nam, gdy temperatura spada poniżej zera. Dobrze dopasowany oczyszczacz powietrza to konieczność, jeśli chcemy zdrowo oddychać przebywając w domu. Jak go wybrać?

Na co dzień musimy wdychać toksyczne powietrze i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie sytuacja ta miała ulec większej zmianie. Najdotkliwiej skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem odczuwają osoby z tak zwanych grup wrażliwych, tj. dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze, a także astmatycy i alergicy. Sezon smogowy w Polsce trwa od końca listopada, aż do marca i chociaż oczyszczacz powietrza, to urządzenie całoroczne, to właśnie te miesiące odgrywają kluczową rolę dla zdrowia naszych płuc. Postaw na zdrowe oddychanie – wybierz odpowiedni oczyszczacz powietrza kierując się poniższymi wskazówkami.

Dopasowanie do wielkości wnętrza to podstawa

W pierwszej kolejności powinniśmy określić rozmiar powierzchni, którą chcemy oczyszczać, i pod tym kątem dobrać odpowiedni sprzęt. Zbyt duże urządzenie, w stosunku do metrażu, może powodować nadmierny ruch powietrza, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch lub trzech urządzeń o mniejszej wydajności i ulokowanie ich w takich pomieszczeniach jak salon, sypialnia czy pokój dziecka. Oznaczenia oczyszczaczy dotyczące ich przeznaczenia z łatwością sprawdzimy na etykiecie, a często zawarte są już w samej nazwie produktu, tak jak w przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung AX34, AX47 Cube, AX60 czy AX90. Ważnym parametrem jest współczynnik CADR określający wydajność oczyszczacza. Dobry oczyszczacz wymieni powietrze w pomieszczeniu  minimum trzykrotnie w ciągu jednej godziny.

Zwróć uwagę na rodzaj zastosowanego filtra

Poszukując urządzenia, które skutecznie wyeliminuje z przestrzeni mieszkalnej smog oraz inne zanieczyszczenia, powinniśmy postawić na oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr HEPA oraz węglowy. Każdy z tych filtrów odpowiada za usuwanie innych zanieczyszczeń, a działając wspólnie są w stanie wyeliminować smog z dokładnością niemal do 100%. W oczyszczaczach powietrza Samsung zastosowano zaawansowany filtr wstępny, który wyłapuje większe cząsteczki kurzu oraz filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem, który odpowiada za usuwanie szkodliwych gazów*. Zwieńczeniem jest niezwykle precyzyjny system filtracyjny HEPA usuwający aż do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛**. Dzięki temu dom staje się bardziej przyjaznym i bezpiecznym azylem, w którym zdrowo spędzamy czas.

Czytelny wyświetlacz i zdalna obsługa – miej większą kontrolę

Możliwość śledzenia na bieżąco stanu powietrza w domu to ważny aspekt związany z korzystaniem z oczyszczacza na co dzień. Laserowy czujnik pyłu, zastosowany w oczyszczaczach Samsung, umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza***. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10. Ponadto czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika. Przy pomocy dotyku lub komend głosowych**** możemy włączyć bądź wyłączyć urządzenie, sprawdzić jakość powietrza, a także sterować innymi funkcjami i monitorować stan zużycia filtra. Co więcej, możemy sprawdzać poziom zanieczyszczenia powietrza w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji dzięki aplikacji SmartThings*****.

Design to nie tylko wygląd

Oczyszczacze powietrza z portfolio Samsung różnią się rozmiarami i wyglądem zewnętrznym, dlatego każdy użytkownik z pewnością znajdzie pośród nich wersję dopasowaną do swojego wnętrza. Dostępne są w kolorach bieli, metalicznej szarości czy srebrnym, a także w wersji ze złotym panelem, jak w przypadku modelu AX60. Oczyszczacz w kształcie sześcianu AX47 to kwintesencja minimalistycznego stylu. Subtelny kształt urządzenia razem z relaksującym oświetleniem tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Oczyszczacz odznacza się nie tylko oryginalnym designem, ale także możliwością modułowego łączenia. Modułowy design oferuje wygodny system dokowania z bezprzewodową łącznością WiFi. Możemy więc łączyć moduły bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji, a następnie sterować nimi jak jednym urządzeniem. Możemy także używać ich osobno w mniejszych pomieszczeniach.

Powiązane artykuły