Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/aranzujdom.pl/wordpress21811/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Jaka taśma LED do łazienki będzie dla Ciebie najlepsza? - Aranżuj dom - mieszkaj dobrze!
  TRENDING

Jaka taśma LED do łazienki będzie dla Ciebie najlepsza?

tasma led

Spis treści

Nowoczesna łazienka powinna być z jednej strony wygodna w użytkowaniu, ale z drugiej – innowacyjna pod względem designu. Co ciekawe, wygląd swojego pomieszczenia możesz zmienić bez kosztownego i uciążliwego remontu. Wystarczy dobrze dobrana taśma LED do łazienki. Co warto wiedzieć o tym elemencie? Jak dobrać ją do wystroju? Podpowiadamy!

Oświetlenie może całkowicie wpłynąć na odbiór określonych elementów, zmieniając kompleksowe oblicze pomieszczenia. Taśma LED do łazienki świetnie podkreśla np. walory wanny czy natrysku. Stosując ten element i np. lampy Nowodvorski możesz w pełni odnowić obraz pomieszczenia.

Kiedy taśma LED do łazienki będzie dobrym rozwiązaniem?

Odpowiedź jest prosta – zawsze! Wysokiej jakości taśmy o odpowiednio dobranej barwie (od chłodnych odcieni przez ciepłe kolory) umożliwiają zakrycie mankamentów starej łazienki i pokazanie jej największych zalet. Wpływają na komfort użytkowania, zwiększają zakres odpoczynku i pozwalają np. cieszyć się długimi kąpielami jako forma relaksu.

Jednak taśma LED do łazienki to także rozwiązanie do nowo wyremontowanych pomieszczeń. Dzięki nim jesteś w stanie optycznie zmienić postrzeganie konkretnych elementów wyposażenia tego miejsca. Świetnie podkreśli piękne lustro w stylu glamour, optycznie poszerzy rustykalną wannę lub doda uroku natryskowi w nowoczesnym wykonaniu.

Jak dobrać odpowiednią taśmę LED do łazienki?

Przede wszystkim pamiętaj, aby zwrócić uwagę na kolor taśmy. Barwy ciepłe zwiększają walory wypoczynkowe. Zdecydowanie lepiej zamontować je w pobliżu wanny, natrysku czy innego miejsca kąpielowego. Warto je łączyć np. z drewnem. Chłodniejsze kolory mogą być idealnym podkreśleniem funkcjonalności umywalki czy lustra – nadają się też do nowoczesnych pomieszczeń. Kapitalnie prezentują się w duecie z czerniami i odcieniami szarości.

Ważna jest także intensywność świecenia taśmy. Jeżeli ta ma mieć walory użytkowe, powinna być mocniejsza. W przypadku, gdy ma tylko spełniać funkcję dekoracyjną, wystarczy delikatne światło.

Jakie taśmy LED mogą funkcjonować w łazience?

Nie każda taśma LED nadaje się do łazienki. Ważne jest, aby była odporna na wilgoć i intensywnie płynącą wodę. Wartość wodoodporności powinna być wyrażona symbolem IP65. Dobrze jest wybrać elementy o łatwym sposobie montażu, np. na taśmę dwustronną.

Czy warto? Zdecydowanie tak! Jeżeli położysz skutecznie taśmę, Twoja łazienka zyska nowy wygląd, a Ty nie będziesz chciał z niej wychodzić!

Powiązane artykuły