TRENDING

Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii – zadbaj o środowisko stawiając na ene

Spis treści

Nadmierne zużycie energii to jeden z problemów współczesności. Na całym świecie 15 lutego obchodzimy Dzień Oszczędzania Energii. To dobry moment na to, aby przyjrzeć się swojemu domowemu gospodarstwu oraz, prócz proekologicznych nawyków, wcielić w życie proekologiczne rozwiązania technologiczne.

Międzynarodowy Dzień Oszczędzania Energii przypada na 15 lutego. Został ustanowiony w 2005 r. a jego celem jest zwrócenie uwagi na problem nadmiernejemisji gazów cieplarnianych. Dlaczego warto oszczędzać energię? Przede wszystkim dla dobra środowiska naturalnego, ale pozytywne zmiany w nawykach będą odczuwalne także dla portfela. Gaszenie światła w pomieszczeniu, w którym nie przebywamy, to jedno. W tej kwestii ważne są także sprzęty gospodarstwa domowego a szczególnie te, z których korzystamy najczęściej. Badanie przeprowadzone przez Samsung ujawniło, że 42% Polaków robi pranie 2-3 razy w tygodniu, a aż 24% 4-5 razy w tygodniu*. Co możemy zrobić, aby piorąc i susząc ubrania być bardziej eko?

Energooszczędnie i skutecznie

Już samo obniżenie temperatury prania umożliwia mniejsze zużycie energii, ale czy tym sposobem dopierzemy zabrudzenia? Dzięki zastosowanej w pralkach Samsung technologii EcoBubble™  nie musimy się martwić o to, że mniejsza temperatura wpłynie negatywnie na skuteczność prania. Aktywna piana, powstająca na skutek połączenia środka piorącego, powietrza i wody w specjalnym generatorze, wnika w głąb tkaniny, by rozpuszczać zanieczyszczenia i pozostawić ubrania w idealnej czystości. Technologia ta efektywnie usuwa zabrudzenia już w 15 stopniach, zmniejszając dzięki temu zużycie energii nawet o 70%**, a także nawet o 45,5% lepiej chroniąc kolor i fakturę materiału***.

Kolejnym proekologicznym rozwiązaniem w pralkach Samsung jest innowacyjna technologia QuickDrive™, która – dzięki specjalnej konstrukcji bębna Q-Drum – umożliwia skrócenie całego cyklu prania nawet o 50% przy zachowaniu takiej samej efektywności. Jaki jest rezultat? W czasie, w którym zwykła pralka, nieposiadająca tej funkcji, wykonuje zwykle jeden cykl, w pralce Samsung z technologią QuickDrive™ wypierzemy nawet 2 razy więcej ubrań, oszczędzając przy tym aż 20% prądu**** Dodatkowo, zastosowana w suszarkach technologia pompy ciepła zapewnia energooszczędny, ekonomiczny i delikatny dla tkanin proces suszenia ubrań.  Wybrane modele pralek Samsung, w tym pralki QuickDrive, odznaczają się najwyższą klasą energetyczną A, a suszarki A+++.

Smart rozwiązania dla ekologii

Chcąc oszczędzać energię zastanawiamy się często, czy wybraliśmy odpowiedni program prania lub suszenia, a także ustawienia temperatury. Program Pranie Optymalne AI rozwiązuje ten problem. Jak wskazuje jego nazwa, automatycznie dobiera najbardziej optymalne parametry. Dostosuje on długość programu, potrzebną ilość wody i środka piorącego do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Podobnej automatyzacji, jak w przypadku programu Pranie Optymalne AI, podlega proces suszenia w suszarkach Samsung AI Control. OptimalDry™ to inteligentny system wyposażony w czujniki wilgoci, temperatury i poziomu zabrudzenia wymiennika ciepła, który na bieżąco dostosowuje czas suszenia chroniąc ubrania i oszczędzając energię elektryczną. Pralki i suszarki z panelem AI Control komunikują się ze sobą. Jak to działa? Pralka, po zakończonym cyklu prania, wysyła sygnał do suszarki o tym jaki będzie najlepszy program suszenia dla wypranych rzeczy. To dodatkowe udogodnienie dla użytkowników, które także optymalizuje zużycie energii przez suszarkę.

Dodatkowe drzwi AddWash™ nie tylko ułatwiają nam zarządzanie praniem, ale także pomagają zminimalizować wykorzystanie energii elektrycznej. Zdarza się, że zapomnimy umieścić czegoś w bębnie, lub chcemy tylko dodać do odwirowania bluzkę upraną ręcznie. Dzięki nim możemy to zrobić bez konieczności odpompowywania wody, czy nastawiania kolejnego cyklu, a w związku z tym oszczędzamy zarówno energię, jak i wodę*****.

Powiązane artykuły