Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/aranzujdom.pl/wordpress21811/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Modne meble do łazienki. 5 trendów łazienkowych na 2022 rok - Aranżuj dom - mieszkaj dobrze!
  TRENDING

Modne meble do łazienki. 5 trendów łazienkowych na 2022 rok

Spis treści

Nowy rok to czas podsumowań, ale też oczekiwania na nowe. Jak zmieni się wystrój łazienek, co będzie modne w przestrzeni kąpielowej i na jakie meble łazienkowe warto postawić w 2022 roku, by cieszyć się nimi przez kolejne lata? Przedstawiamy 5 trendów aranżacyjnych na najbliższy rok.

1.      Naturalnie piękne meble łazienkowe

Natura na dobre rozgościła się we wnętrzach. Żywe rośliny, wszechobecna zieleń, a przede wszystkim naturalne materiały, jak kamień i drewno zdominowały wystrój naszych domów i mieszkań. Dają one namiastkę kontaktu ze światem przyrody, który znacznie ograniczył wybuch pandemii, ale też są wyrazem tęsknoty za naturalnością i troski o planetę. Naturalnych inspiracji nie może więc zabraknąć wśród topowych trendów aranżacyjnych w 2022 roku. Dotyczy to także przestrzeni kąpielowych. Okładziny ścienne i podłogowe imitujące naturalne materiały, kolorowe dekory inspirowane światem fauny i flory, a wreszcie meble eksponujące niepowtarzalny rysunek drewna to „must have” modnych łazienkowych aranżacji. Te ostatnie są gwarancją nie tylko pięknego wyglądu, ale i funkcjonalności. Drewniane fronty i dekory zdobne mebli zawsze dobrze się prezentują, a wykonane z najwyższej jakości materiałów bryły zapewniają trwałość na lata. Najlepszym na to przykładem jest kolekcja Oval marki Devo. Prostota formy mebli oraz zastosowanie drewna dębowego wprowadzają do przestrzeni łazienki spokój i harmonię, dzięki czemu idealnie zaspakajają potrzeby aranżacyjne amatorów życia w zgodzie z naturą.

2.      Łazienka niczym domowe SPA

Powrót do natury i urządzanie łazienki w zgodzie z jej duchem sprawia, że przestrzeń ta staje się oazą spokoju, miejscem relaksu i codziennego wypoczynku po długim dniu. Dlatego od lat już znacząco rośnie rola tego pomieszczenia jako salonu kąpielowego, wręcz domowego SPA. Także w 2022 roku wśród wyraźnie zaznaczających się trendów bardzo ważną rolę pełni funkcja relaksacyjna łazienki. Odtworzyć klimat prawdziwego SPA pomogą naturalne materiały oraz odpowiednio dobrane meble łazienkowe. Powinny one nie tylko zapewniać wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale swą lekką w formie bryłą tworzyć przyjemne dla oka efekty wizualne. Warunki te spełnia wspomniana już kolekcja mebli łazienkowych Oval marki Devo. Zaprojektowana przez Studio Grynasz i nagrodzona Oskarem designu – Red Dotem seria idealnie pasuje do stworzenia prywatnej strefy SPA, w której możemy odpocząć po całym dniu. W łazience urządzonej niczym domowy salon odnowy biologicznej sprawdzi się także kolekcja mebli Sonet z portfolio marki. Zaprojektowana w stylu soft design opiera się na miękkich liniach, stylowych zaokrągleniach oraz harmonijnych proporcjach. Stonowana kolorystyka oraz detale wykonane z olejowanego, litego drewna pozwalają na stworzenie przestrzeni atrakcyjnej estetycznie, idealnej do wypoczynku w domowym zaciszu.

3.      Przestrzeń szyta na miarę – modułowość i personalizacja

Modna łazienka w 2022 roku to nie tylko miejsce inspirowane naturą, sprzyjające relaksowi i pełniące funkcje domowego SPA, ale także przestrzeń dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dlatego tak ważnym trendem w aranżacji wnętrz nie tylko łazienkowych, jest personalizacja i wiążąca się z nią ściśle w przypadku mebli – modułowość. Spersonalizowany wystrój łazienki to piękny i efektowny wygląd wpisujący się w gusta i upodobania użytkowników, ale też rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb, codziennych rytuałów i przyzwyczajeń. Dlatego meble modułowe, które dają możliwość personalizacji, to nie tylko szeroka oferty dostępnych brył, ale przede wszystkim kolekcje, które dzięki swoim proporcjom i konstrukcji pozwalają na dowolne zestawianie elementów i budowanie przestrzeni łazienek w oparciu o różne scenariusze użytkowe. Taka właśnie możliwości stwarza kolekcja Koral marki Devo. Daje ona bardzo dużą swobodę w komponowaniu ze sobą poszczególnych elementów, ich kolorystyki, wyboru uchwytów, a nawet sposobu wykończenia krawędzi frontów. Zastosowanie wielu rodzajów szafek pozwala na umeblowanie łazienek o różnych kształtach i wymiarach. Modułowość mebli podkreślona jest metalowymi oraz drewnianymi dodatkami, mogącymi spełniać różne funkcje w zależności od zestawionej kompozycji. System pozwala także na zabudowę i estetyczne wkomponowanie toalety oraz bidetu podwieszanego. Wszystko według indywidualnych potrzeb i upodobań.

Powiązane artykuły