Pompa ciepła – jak działa?

pompa ciepla

Spis treści

W ostatnich latach na popularności bardzo zyskują pompy ciepła. Są to urządzenia, które znacząco pomagają w stworzeniu energooszczędnego i ekologicznego domostwa. W jaki sposób działa jednak pompa ciepła i gdzie można ją znaleźć tak, by zamontować w swoim domu sprawdzone i efektywne urządzenie.

W jaki sposób działa pompa ciepła?

Urządzenie, którym jest pompa ciepła w Panasonic w Pabianicach to nowoczesny sposób na wykorzystanie darmowych zasobów w celu ogrzania domu i tym samym zmniejszenia tego jak bardzo marnowane jest panujące w nim ciepło. Pompa ciepła wykorzystuje bowiem darmowe ciepło, które znajduje się w domu i w jego okolicy w celu ogrzania wody użytkowej czy też nawet całego domostwa.

Aby jednak pompa ciepła poprawnie działała musi ona być zamontowana przez odpowiednią firmę, a następnie powinna być przez nią serwisowana zgodnie z zaleceniami producenta. Jedno z przedsiębiorstw, które się tym zajmują jest firma NTW Airconomic.

Jakie są zalety korzystania z pompy ciepła?

Przede wszystkim pompa ciepła to sposób na sporą oszczędność. Wykorzystując darmową energię do ogrzania wody można znacząco zredukować cenę ogrzewania i tym samym uniezależnić się od cen panujących na rynku. Zwrot inwestycji w pompę ciepła potrafi być znacznie szybszy niż mogłoby się wydawać, a w przyszłości wraz z wzrostem cen paliw kopalnych oszczędności mogą być jeszcze większe.

Do tego decydując się na pompę ciepła można liczyć nie tylko na ochronę portfela, ale też środowiska, które będzie w mniejszym stopniu zanieczyszczone między innymi przez paliwa kopalne.

Kolejna z zalet pomp ciepła to fakt, iż ich zakup może zostać dofinansowany z tytułu rządowych programów takich jak program „Czyste Powietrze”, który pozwala na otrzymanie dofinansowania na takie urządzenia jak pompa ciepła właśnie, czy też na instalacje fotowoltaiczną. Taka dotacja sprawia, że tempo zwrotu inwestycji w pompę ciepła jest jeszcze szybsze i można cieszyć się dużymi oszczędnościami już po zaledwie kilku latach.

Powiązane artykuły